Jste zde

Yannick Bestaven

Yannick Bestaven překročil Mys Horn

Yannick Bestaven, lídr závodu Vendée Globe, překročil dnes 2. ledna 2021 ve 13,42 UTC Mys Horn. 48lety francouzský jachtař už míří zpátky do Atlantického oceánu.

Jsem v trychtýři!

Dvakrát nebo třikrát to se mnou hodilo tak, že autopilot ztratil orientaci. Už jsem se několikrát ponořil přídí. Jsem v srdci toho a musím zpomalit. Moře začíná být drsné. Jsem 180 mil od Mysu Horn. Jsem v trychtýři. S proudy kolem Hornu je to na severu skutečný kotel. Jsem nucen jet dál od Hornu, protože moře je tam nahoře nezvládnutelné.

Bitva začala. Mějte rozum, proboha!

Elektrizující, stresující a studená. Taková je podle Vendée Globe atmosféra závodu jen 1300 mil před Mysem Horn. Bitva o Mys Horn začala.

Rozhodnutí. Správná cesta. Pohádky.

Možná jsou tyto dny, tyto hodiny a toto místo časem a prostorem, kde se právě rozhoduje závod sólo jachtařů bez pomoci kolem světa Vendée Globe.  Čelo závodu totiž stále stojí v bezvětří 2 700 mil od Mysu Horn.

Soud. Jean, Yannick a Boris mají rozsudky.

Jean, Yannick a Boris mají rozsudky. A co jsem napsala včera, že neplatilo předevčírem, neplatí už dnes. Bestaven je desátým lídrem závodu Vendée Globe. 

Karty se znovu rozdávají! Dan Brown.

Je to jako v životě. Ani v závodě sólo jachtařů kolem světa Vendée Globe není nikdy nic definitivní - jen jeho konec. Navíc v životě a právě teď i v závodě úřaduje osud, náhoda nebo Boží prozřetelnost, cokoli chcete. UFO.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer