Jste zde

Vendée Globe

Viděl ho. A telefonoval na Mys Horn.

Byly asi čtyři hodiny ráno a projet kolem Hornu šlo dobře tak šest mil od pobřeží. Byla stále tma, ale ne úplně černá, takže jsem ho viděl v příšeří, v polosvětle jsem uviděl obrysy toho skaliska. 

Jsem v trychtýři!

Dvakrát nebo třikrát to se mnou hodilo tak, že autopilot ztratil orientaci. Už jsem se několikrát ponořil přídí. Jsem v srdci toho a musím zpomalit. Moře začíná být drsné. Jsem 180 mil od Mysu Horn. Jsem v trychtýři. S proudy kolem Hornu je to na severu skutečný kotel. Jsem nucen jet dál od Hornu, protože moře je tam nahoře nezvládnutelné.

Už to vidíte? Je to tu a je to strašné.

Zítra v noci touhle dobou dosáhne vichr na Mysu Horn rychlosti ne 30 uzlů, ale 50 uzlů. To je 101 km/hodinu. Vlny se zvednou sedmimetrové.  Větrem se bude prodírat první loď s Yannickem Bestavenem.  Za ním pojede Charlie Dalin. Pokud nezpomalí.

Bitva začala. Mějte rozum, proboha!

Elektrizující, stresující a studená. Taková je podle Vendée Globe atmosféra závodu jen 1300 mil před Mysem Horn. Bitva o Mys Horn začala.

Na Mys Horn pluje muž bez ruky.

Každý den píše nový příběh. Dnešek je zběsilost v srdci, nezlomnost, šok a sen.

Nejistota. Sbohem včerejšku, vítej zítřku.

Ne, tohle není omyl. Nepublikuji zde podruhé druhý díl mé novely - thrilleru Tranzitní cestující/Bludný Holanďan. Tohle je obraz dneška, jak ho popsal sólo jachtař hluboko v Pacifiku na cestě k Mysu Horn Boris Herman v závodě Vendée Globe.

Bum.

Vzala na sebe riziko a investovala do Vendée Globe vlastní peníze. Za ty si pronajala loď, kterou postavil Bernard Stamm v roce 1999. Loď dříve jezdila mimo jiné pod názvem Chéminéez Poujoulat. 

V nesnázích. Vzhůru k ISS. Show must go on.

Jako obluda ze scifi, která ne a ne zdechnout. Tak dnes vedení Vendée Globe označilo anticyklonu, které už několik dní blokuje konvoj závodních lodí v Jižním Pacifiku v nejobtížnějším závodě sólo jachtaři Vendée Globe. Peloton ne a ne se pohnout vpřed. Ne, že by se nic dalšího nedělo.

Rozhodnutí. Správná cesta. Pohádky.

Možná jsou tyto dny, tyto hodiny a toto místo časem a prostorem, kde se právě rozhoduje závod sólo jachtařů bez pomoci kolem světa Vendée Globe.  Čelo závodu totiž stále stojí v bezvětří 2 700 mil od Mysu Horn.

Stránky

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer