Jste zde

Stará Živohošť

Kvalita vody ke koupání na Slapech je stále excelentní, nikoli tak v Orlíku

Kvalita vody ke koupání je i po dalším meření hygieniků v celém Slapském jezeře stále excelentní. Pro nadcházející horké letní dny doporučuje Slapyreport zajet k vodě spíš dál od Prahy. Ale pozor! Nepokračovat na Orlík. Tam už je nyní kvůli sinicím voda ke koupání nevyhovující. Naopak na konci Slapského jezera před Kamýkem nad Vltavou jsou k nlezení místa jako na úvodní fotografii.

Rubrika: 

Na větrném závodě o Pohár Atlantidy se děly věci, aktualizace o Slapském poháru

Za vydatného větru a v obtížných větrných podmínkách Slapského jezera se dnes sešla elita slapského jachtingu na premiéře úplně nového závodu Slapského poháru o Pohár Atlantidy. Závodu se zúčastnilo 40 lodí a zvítězila dlouhodobě neporazitelná loď Marbo. Pořadatelem byl hotel Atlantida na Staré Živohošti, děly se věci a Slapyreport byl u toho. Na titulním snímku fotografa Petra Stříbrného je známý jachtař Zdeněk Lucie Malý.

Rubrika: 

Jachtaři a drby. Kde je zbabělý Slapyreport?

Za opravdové zbabělce označil web yachtmen.cz všechny jachtaře, kteří se nakonec rozhodli NEodstartovat v sobotním  závodě Vánoční regata na Staré Živohošti. V závodě naopak odstartovalo 49 lodí za teploty vzduchu 35 stupňů, teploty vody 26 stupňů a podle Yachtmena za mírného větru 1-4m/s, ovšem podle Slapyreportu v obvyklém slapském bezvětří, které Slapyreport předpověděl stejně jako průběh závodu.

Rubrika: 

Jachtaři a srandisti! V sobotu Vánoční regata na Staré Živohošti!

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer