Jste zde

Louis Burton

Na konci světa. Kevin Costner. Nejhorší věc.

Celkem třikrát se se dnes v noci pokusil Louis Burton u ostrova Macquarie v Tichém oceánu vylézt na vrchol stěžně své lodě, aby opravil pojezd hlavní plachty. Stěžeň jeho IMOCy 60 je vysoký 29 metrů. Kevin šplhal nahoru přímo na oceánu. 

Nedělní ráno. Samota. Mozek.

V Evropě je noc, nedokážu se s nikým spojit. Mám pár kamarádu na Novém Zélandu, tak jim volám, sleduju Americký pohár, co se tam právě jede. Pravda je ale taková, že je nedělní ráno a já se uprostřed oceánu cítím osamocen, i když jsem spojen s celým světem. 

Medajle. Strýček Brady. Brutální.

Naprosto brutální. Takové komentáře stojí pod dnešním videem Louise Burtona, který ukazuje, jak vypadá blackout na lodi IMOCA 60. Kolem zuří a kvílí vítr, loď jede chvílemi rychlostí 20 uzlů a Lousi Burton ji už přes 20 hodin kormidluje - ručně. Na Velkém jihu, na hranici Indického a Tichého oceánu.

Soud. Jean, Yannick a Boris mají rozsudky.

Jean, Yannick a Boris mají rozsudky. A co jsem napsala včera, že neplatilo předevčírem, neplatí už dnes. Bestaven je desátým lídrem závodu Vendée Globe. 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer