Jste zde

Jean Le Cam

Bitva začala. Mějte rozum, proboha!

Elektrizující, stresující a studená. Taková je podle Vendée Globe atmosféra závodu jen 1300 mil před Mysem Horn. Bitva o Mys Horn začala.

Rozhodnutí. Správná cesta. Pohádky.

Možná jsou tyto dny, tyto hodiny a toto místo časem a prostorem, kde se právě rozhoduje závod sólo jachtařů bez pomoci kolem světa Vendée Globe.  Čelo závodu totiž stále stojí v bezvětří 2 700 mil od Mysu Horn.

Medajle. Strýček Brady. Brutální.

Naprosto brutální. Takové komentáře stojí pod dnešním videem Louise Burtona, který ukazuje, jak vypadá blackout na lodi IMOCA 60. Kolem zuří a kvílí vítr, loď jede chvílemi rychlostí 20 uzlů a Lousi Burton ji už přes 20 hodin kormidluje - ručně. Na Velkém jihu, na hranici Indického a Tichého oceánu.

Soud. Jean, Yannick a Boris mají rozsudky.

Jean, Yannick a Boris mají rozsudky. A co jsem napsala včera, že neplatilo předevčírem, neplatí už dnes. Bestaven je desátým lídrem závodu Vendée Globe. 

Neuvalujte tíhu vášně na druhé

Kevin chytil splín a melancholii. Je to zatím nejsilnější příběh letošního Vendée Globe.

Kevin dnes v noci vyskočil do oceánu

Dnes ve 3 hodiny ráno vyskočil za svitu měsíce a ve větru 25 uzlů Kevin do vln Jižního oceánu. Tam ho vylovili námořníci připravené francouzské vojenské školní fregaty NIVÔSE. Snímek francouzkého námořnictva dokumentuje akci

Kašpařiny, mapy a Velký jih

Kašpařiny dvou mužů na jedné lodi nemají konce. Je zjevné, že pánové Kevin a Jean, co teď jedou v nejobtížnějším sólo závodu plachetnic kolem světa shodou tragických a potom šťastných okolností dva na jedné závodní lodi, dostali od vedení závodu varování neboli pleskáč.

KAFE!

Drama pokračuje: Kevin a Jean vytočili ředitele závodu (a vy jste měli ve všem pravdu), protože ředitel je vytočil. Kevin má zákaz pomáhat Jeanovi, může maximálně kibicovat u manévrů a pít KAFE! To dnes doslova řekl v poledním vysílání  v TV Vendée Globe ředitel závodu plachetnic Imoca 60 kolem světa Jacques Caraes. Na snímku si Jean le Cam nalévá kafe.

Co teď? Co dál? Vpřed na Velký jih!

Drama, které se odehrálo na oceánu předevčírem v noci 820 mil  od Kapského města má samozřejmě další praktické i lehce humorné peripetie. Předně se nabízí otázka, co teď bude s Kevinem, kterému se potopila a shořela loď a kterého zachránil a jako svého hosta teď veze na palubě lodi Yes, we Cam jeho zachránce, veterán námořního jachtingu Jean Le Cam (61 let). Jean se ho prostě musí nějak zbavit. Navíc se zdá, že na lodi zavládla pokleslá morálka. Například místo, aby spal jeden, spí oba.

Stránky

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer