Jste zde

Charlie Dalin

Viděl ho. A telefonoval na Mys Horn.

Byly asi čtyři hodiny ráno a projet kolem Hornu šlo dobře tak šest mil od pobřeží. Byla stále tma, ale ne úplně černá, takže jsem ho viděl v příšeří, v polosvětle jsem uviděl obrysy toho skaliska. 

Yannick Bestaven překročil Mys Horn

Yannick Bestaven, lídr závodu Vendée Globe, překročil dnes 2. ledna 2021 ve 13,42 UTC Mys Horn. 48lety francouzský jachtař už míří zpátky do Atlantického oceánu.

Bitva začala. Mějte rozum, proboha!

Elektrizující, stresující a studená. Taková je podle Vendée Globe atmosféra závodu jen 1300 mil před Mysem Horn. Bitva o Mys Horn začala.

Rozhodnutí. Správná cesta. Pohádky.

Možná jsou tyto dny, tyto hodiny a toto místo časem a prostorem, kde se právě rozhoduje závod sólo jachtařů bez pomoci kolem světa Vendée Globe.  Čelo závodu totiž stále stojí v bezvětří 2 700 mil od Mysu Horn.

Rozestupy. Zrcadlo. 500 let zpátky.

Co vrtá hlavou nám, co jsme se rozhodli z různých důvodů trávit tyto dny na Tichém oceánu?

Tajnosti II. Šachy. Život.

Nejsme sami, komu leží v hlavě včerejší manévr Thomase Ruynta. Ruyant poté, co v noci nahlásil, že mu příď lodě zalila voda, nasměroval loď na sever, kde ovšem mapa ukazuje úplné bezvětří.

Karty se znovu rozdávají! Dan Brown.

Je to jako v životě. Ani v závodě sólo jachtařů kolem světa Vendée Globe není nikdy nic definitivní - jen jeho konec. Navíc v životě a právě teď i v závodě úřaduje osud, náhoda nebo Boží prozřetelnost, cokoli chcete. UFO.

Promluvme si dnes o Karlovi

Dnes si promluvíme o Karlovi. O muži jménem Charlie Dalin (36 let), který se svojí lodí Apivia už tři týdny vede v bouřích a větrných smrštích peleton lodí jižním Indickým oceánem na Vendée Globe. Je první. Další za ním je 427 mil daleko. "Venku to vypadá jako ve válečné zóně," říká na dnešním videu. Záběry tomu nasvědčují. Je neuvěřitelné, že v tomto se na hladině oceánu udrží loď. Na snímku je selfie Charlieho Dalina.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer