Jste zde

Armel Le Cléac´h

Slapyreport volá: Bravo! Bravo! Bravo! Bravo! Strašná daň za úspěch a díky luxusní společnosti našich čtenářů

Emoce jsou mimořádné. Historie se právě přepisuje.Technika a lidská vůle překračují další hranice. Cenou je i pláč námořníka a přiznání druhého o konci sil. Slapyreport vzdává hold těmto mužům výkonu a inspirace. Už víme, co mají společného se čtenáři Slapyreportu: Velkorysost, férovost, znalosti, dovednosti, uznání. Pokračujte a uvidíte. 

Rubrika: 

Vítězem Vendée Globe je Francouz Armel Le Cléas´h, Alex Thomson se na pokraji sil vzdal a chce jít spát

Vítězem Vendéeé Globe 2016/17 je francouzský námořník Armel Le Cléas´h (39), který za půl hodiny  překročí cílovou čáru u bójky v Les Sables d´Olonne.  Objet svět mu trvalo 74 dní, což je o 4 dny méně, než minulému vítězi Francoisovi Gabartovi. Jeho soupeř Brit Alex Thomson (42) se vzdal už včera odpoledne, když na pokraji sil a vyčerpání uznal, že Armela neporazí. V tu chvíli byl sice od Armela vzdálen 33 mil, ale následkem obratu směrem k cíli začal ztrácet, protože jede na pravoboku, kde mu chybí foilie. Alex na hraně lidských možností vzkázal: Je mi jedno, jak se umístím, chci jít spát.

Rubrika: 

NEUVĚŘITELNÉ! Alex Thomson je 36 mil za Armelem Le Cléas´hem a opravdu bojuje o vítězství ve Vendée Globe!

Slovo neuvěřitelné se skloňuje od dnešního rána ve všech jazycích a světových médiích. Protože to, co lze vidět  na mapě, k neuvěření je. Management Vendée Globe doslova ztratil řeč. Panství Francie nad závodem je vážně ohroženo a ten, kdo bourá staré pořádky, má větší motivaci, než kdo je udržuje. Do cíle zbývá 300 mil a dnešní noc. Ředitel Alexova týmu Hugo Boss promluvil mimořádně hnusně. Co se děje? Alex Thomson jede do cíle závodu bok po boku Armela Le Cléas´he. S poškozenou lodí Hugo Boss a poté, co několikrát stáhnul svoji ztrátu 800 mil na Armela.

Rubrika: 

Thriller na středu: Čas se krátí a Alex hraje s Armelem šachy. Titáni oceánu spolu sprintují v cílové rovině

Podíváme-li se na mapu, zjistíme, že se právě teď Alexovi Thomsonovi přímo nabízí udělat ránu v této šachové partii a velké hře nervů mezi dvěma titány oceánu. ETA ovšem říká, že tato hrůza skončí ve čtvrtek vítězstvím Armela Le Cléas´he. Vítací výbor už se aktivizuje a příjezd bude přenášen živě. Alexovi vypadla AIS, Slapyreport ovšem shledává neviditelnost výhodnou.

ETA z úterního večera říká, že jako první překročí cílovou čáru v  Les Sables d´ Olonne Francouz Armel Le Cléas´h (39 let) na lodi Banque Populaire ve čtvrtek 19. ledna 2017 mezi 12,00 – 14,00 hodin. Britský závodník Alex Thomson (42 let) se z moře  na lodi Hugo Boss přiřítí vzápětí za ním. Oba za sebou budou mít trasu kolem planety dlouhou 55 tisíc kilometrů.

Rubrika: 

Tajemné a hrůzné Doldrumy se pohybují. Odehrává se bitva všech bitev a stát se může cokoli. Alex to vyhrotí až na čáru.

Doldrumy nejsou tajemná země z Pána prstenů, jsou však stejně pozoruhodné, podivné a nebezpečné. Jako první vstoupil do Doldramů Armel Le Cléas´h. Na rovníku byl v sobotu a zpátky na severní polokouli se vrátil 61 dní od startu v Le Sables de Olonne 6. listopadu 2016, když před tím objel planetu. Jenže už dnes, den poté, je Alex Thomson opět pouhých 126 námořních mil za ním.

Až do posledního dne, do poslední hodiny a do posledního dechu se zjevně bude odehrávat bitva všech bitev v Atlantiku mezi vedoucím Francouzem Armelem Le Cléas´hem a Britem Alexem Thomsonem. Zatímco Armela Doldrumy zpomalily, Alex zvolil jinou stopu a opět stahuje náskok prvního. Velkolepá bitva o slávu vítěze nejobtížnějšího závodu sólo plachetnic IMOCA 60 kolem světa bez pomoci pokračuje. „Je to neuvěřitelné, když vezmeme, že na Mysu Horn byl Alex pět set mil za Armelem,“ komentuje Vendée Globe fakt, že lodi Hugo Boss se opět podařilo stáhnout velký náskok prvního. Neuvěřitelný výkon Alexe Thomsona Slapyreport už rozebíral.

Rubrika: 

Alex Thomson se řítil kolem Mysu Hron, na vlně a ve 30 uzlech. Video už viděly tři miliony lidí, deset milionů ho sleduje.

Rubrika: 

Už je to tady! Mys Horn! Armel Le Cléac´h zdolal trasu k Mysu Horn za 47 dní. Může chcát proti větru.

„Na obzoru vidím Mys Horn. Je to velkolepé,“ hlásil dnes ráno Armel Le Cléac´h. Půl hodiny po poledni pak nejstrašidelnější, nejkrutější a nejjižněji položený výběžek na planetě obkroužil.  Námořník uplul na pllachetnici trasu dlouhou 17 480 námořních mil za 47 dní. Už udělal slavnou zatáčku na Hornu vlevo. Doleva znamená do cíle, do kterého zbývá přejet už jen z Jižního na Severní Atlantik.

Rubrika: 

Voláme Vatikán a žádáme, ať chilské námořnictvo neprostřelí Alexe! Příští neděli u Mysu Horn doleva.

Alex Thomson prý píše Ježíškovi. My na to jdeme jinak: pokoušíme se spojit přímo s Vatikánem. Žádáme, aby při Alexovi stál sám Bůh, aby po něm nestříleli a bohové mu poslali vítr, co umožní průjezd kolem nejnebezpečnějšího místa na planetě Mysu Horn a pak dál doleva. Doleva znamená domů na Atlantický oceán. Bohatí bohatnou a chudí budou ještě chudšími, říká Alex. Už zase to v jachtingu chodí jako  životě.

Rubrika: 

Dva muži otevřeli bránu do pekla: vichřice, vlny jak domy a sníh. Jenže loď nelze zpomalit. Jde o přežití.

Na vichřici o síle 40 uzlů, chaotické vlny ze všech stran a sněhovou vánici v Jižním Pacifiku se dva vedoucí skippeři Alex Thomson a Armel Le Cléac’h připravují už dva dny. A teď to přišlo. Jenže je tady malý problém: nejrychlejší loď na světě nelze zpomalit. Jde o přežití a nelze dělat nic, než pokračovat vpřed.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer