Jste zde

Společenské akce

Unikátní akce: V sobotu budou ve Slapech ukazovat ptáky

Vskutku unikátní akce se odehraje v sobotu v zahradě zámku ve Slapech. Zámek se mimořádně otevře a od druhé hodiny odpolední se díky organizaci Penthea uskuteční ukázka profesionální práce s dravci a sovami. Ptáci budou létat mezi přítomnými a možná si někdo tuto metodu lovu i vyzkouší. Doufáme, že na místě uvidíme krásnou sokolnici z titulu, jejíž fotografii jsme našli na webu organizace Penthea, o.s. Víte, že sokol je nejrychlejší tvor planety?

Ve Slapech se v sobotu koná bombová pouť


Tento kolotoč na snímku je nyní už postaven. V sobotu odpoledne začíná ve Slapech dvoudenní pouť. A bude to bomba, bude ta maratón. Živá hudba pod širým nebem do pozdní noci, tanec se psy, přijde i Mireček a v neděli se koná společný odchod do restaurace U Neužilů. Ve Slapech se bude konat čtyřiadvacítka od dvou do dvou. Pozvánka je uvnitř článku, zvětšíte ji kliknutím.

Mystické čarodějnice, mystické máje, jarní noc.Dnes jsou čarodějnice a zítra máj. Jarní noci definitivně přicházejí. Mystické a plné příslibů, nových dějů a začátků. Začínají nové příběhy a nová dramata. Mnohá se skrývají pod povrchem jarní noci tak, jak ji vytvořil mystik Josef Váchal. Už je to tady.

Pro ty, kdo nehromadí krámy, je v sobotu vánoční trh v Davli.

PPL vám to nepřiveze a prostor vám další krámy nezaberou. Jsou to maličkosti pro radost a musí se za nimi dojet. Z Prahy je to co by kamenem dohodil a nabídka je lákavá.

Sobotní vánoční trh ve Štěchovicích. Říkáme NE krkovičce a jedeme pro dárek.

Udělejte si hezké Vánoce, říkají v televizi a pak dodávají: krkovička jen za 87 korun. Nevíme, kde se lidé k Vánocům obdarovávají krkovičkou, ale u Slapského jezera to neděláme. Ve všech obcích na cestě k jezeru od Měchenic až do Chotilska jsou v tomto čase pořádány trhy. Ve Štěchovicích se uskuteční už zítra od 10,00 do 18,00 hodin. Nabízet se bude: Textilní galanterie, perníčky, ponožky, šperky, bižutérie, výrobky z korálků, dekorační a spotřební zboží, parfémy, vonné svíčky, koupelové sole, obrázky vyrobené ubrouskovou technikou. A to není všechno.

Do třetice všeho nejlepšího country v Mníšku

Koncert Garage v Davli, divadlo a festival Cihlafest ve Slapech a do třetice všeho dobrého country na zámku v Mníšku pod Brdy, podrobnosti zde. Akce v pátek i v sobotu.

Pravá pouť ve Slapech!

Opravdová pouť se mší svatou, s dechovkou, s hasiči, houpačkami a kolotočem se uskuteční tuto sobotu a neděli 29. - 30. června ve Slapech. Houpačky už jsou postavené a kolotoč připraven na místě, viděli jsme.

Komise zve na upalování čarodějnic

Naprosto bezkonkurenční je pozvánka na dnešní upalování čarodějnic, na které zve sociální a kulturní komise Štěchovic.

Podél Vltavy zahoří ohně - oznámení

Hledání pokladů, filipojakubská noc, stavění máje a slet čarodějnic s blíží. Poslední dubnový den zahoří podél Vltavy ohně. Někde si organizují pálení čarodejnic sami lidé spolu s místními firmami a hasiči, jinde připravuje pálení čarodějnic sociální a kulturní komise.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer