Jste zde

Slapy on-line

Mezitím u Slapského jezera: Jezero zmizelo a je to na mlhový roh. Konečně bezpečno.

Zatímco na oceánu se odehrávají velkolepé příběhy odvahy a lidského vzepětí, nad Slapským jezerem se zatáhla opona. Slapyreport vykonal kontrolu na místě s potvrzuje, že jezero skrz mlhu opravdu není vidět. Jako by tam vůbec nebylo. Konečně je na jezeře bezpečno.

Naše úvdoní fotografie je od přehrady a je na ní uvaziště pro malá plavidla.

Rubrika: 

ČT: Od pátku je na Slapském jezeře zátah na opilce, pytláky a kotvení

Od pátku se na Slapském jezeře koná zátah na opilé kapitány lodí, pytlačící rybáře a lodě kotvící v rozporu s vyhláškou. Informace o bordelu na Slapském jezeře už se donesla i k Policii, Státní plavební správě a Rybářské stráži. Na Slapech začali testovat vůdce lodí na alkohol. V reportáži ČT zazněla také informace ke smrti na jezeře minulý pátek: všichni byli opilí.

Rubrika: 

Změna programu: Konopiště. Místo, kde lze pochopit dějiny Evropy.

Přibližně patnáct kilometrů od Slapského jezera stojí zámek Konopiště. Protože došlo ke změně počasí, musí dojít i ke změně programu. Víkend na koupání se změnil ve víkend na hrady a zámky. Viděli jsme Růžovou zahradu, pávy, medvěda Jiřího a zbrojnici Ferdinanda dÉste. Nevstoupili jsme do rybníka, a tudíž jsme nevyletěli do luftu. A nakonec jsme ještě trochu pochopili dějiny Evropy.

Rubrika: 

Konečně zpráva: Našli jsme lišky. Do týdne je to tady!

V okolí Slapského jezera podle všech náznaků do týdne začnou růst houby. Jaká je situace,  jsme viděli na vlastní oči, když jsme našli maličké hlavičky lišek, jak vykukují ze země, z mechu, z listí. Větší lišky nakonec vydaly na lišky na smetaně. Nedojde-li k průdké změně počasí a uklidní-li se vítr, je to tady.

Rubrika: 

Slapy: Ryby se dnes válely po hladině Slapského jezera


Bylo krátce po poledni, teplota vystoupala na třicet stupňů a vzduch byl na Slapském jezeře před bouřkou těžký. Téměř na konci zátoky kousek od břehu se vyvalovaly ryby. Nejprve vypadaly jako štiky, když se pohnuly, zdálo se, že jsou to kapři. Kapři to nebyli. Podle nás jsme viděli amury. Neumělé obrázky zvětšíte kliknutím.

Rubrika: 

Na Slapech začalo neodvratně jaro

Rozkvetlé třešně na březích kolem jezera šíří vůni v jarním povětří. Vůně odkvétajících mirabelek se mísí s mandloněmi na zahradách. Díky slunečným a teplým dnům o mnoho dříve, než jiné roky, se objevují bytosti, které celou zimu spaly. Tam, co na břehu Slapského jezera každý rok kvetou bílé a modré fialky, je znovu vidíme. Na slunečné stráni, co v létě voní mateřídouška, už jsou vidět první zelené lístky.

Rubrika: 

On-line: Koupání na Slapech (aktualizováno), teplota vody i vzduchu stoupá

Rubrika: 

Slapy on-line špinavá voda, Rusové a žáby

Teplota u Slapského jezera byla dnes přes den 28 stupňů, hladina jezera je vysoko, jezero je plné. Voda je velmi špinavá, zakalená, na dno není vidět ani u břehu. Podél břehů v zálivech se všude ozývají žáby a my jsme je i viděli. Hnědí žabáci a žabky plavali prsa úplně jako lidé, potápěli se mezi trávou a ...Prostě budeme mít pulečky, to je jasné.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer