slideshow 1 slideshow 2 slideshow 3

Viděl ho. A telefonoval na Mys Horn.

Byly asi čtyři hodiny ráno a projet kolem Hornu šlo dobře tak šest mil od pobřeží. Byla stále tma, ale ne úplně černá, takže jsem ho viděl v příšeří, v polosvětle jsem uviděl obrysy toho skaliska. 

Yannick Bestaven překročil Mys Horn

Yannick Bestaven, lídr závodu Vendée Globe, překročil dnes 2. ledna 2021 ve 13,42 UTC Mys Horn. 48lety francouzský jachtař už míří zpátky do Atlantického oceánu.

Jsem v trychtýři!

Dvakrát nebo třikrát to se mnou hodilo tak, že autopilot ztratil orientaci. Už jsem se několikrát ponořil přídí. Jsem v srdci toho a musím zpomalit. Moře začíná být drsné. Jsem 180 mil od Mysu Horn. Jsem v trychtýři. S proudy kolem Hornu je to na severu skutečný kotel. Jsem nucen jet dál od Hornu, protože moře je tam nahoře nezvládnutelné.

Už to vidíte? Je to tu a je to strašné.

Zítra v noci touhle dobou dosáhne vichr na Mysu Horn rychlosti ne 30 uzlů, ale 50 uzlů. To je 101 km/hodinu. Vlny se zvednou sedmimetrové.  Větrem se bude prodírat první loď s Yannickem Bestavenem.  Za ním pojede Charlie Dalin. Pokud nezpomalí.

Cesta z tunelu.

Byla by to sranda, kdyby to nebyla pravda. Když se dnes ráno manažer Thomase Ruyanta (na 4. místě) podíval na tracker pozic závodníků, zjistil, že loď Linkedout  jede rychlostí 2 uzle. Neboli že stojí na místě. 

Bitva začala. Mějte rozum, proboha!

Elektrizující, stresující a studená. Taková je podle Vendée Globe atmosféra závodu jen 1300 mil před Mysem Horn. Bitva o Mys Horn začala.

Na Mys Horn pluje muž bez ruky.

Každý den píše nový příběh. Dnešek je zběsilost v srdci, nezlomnost, šok a sen.

Nejistota. Sbohem včerejšku, vítej zítřku.

Ne, tohle není omyl. Nepublikuji zde podruhé druhý díl mé novely - thrilleru Tranzitní cestující/Bludný Holanďan. Tohle je obraz dneška, jak ho popsal sólo jachtař hluboko v Pacifiku na cestě k Mysu Horn Boris Herman v závodě Vendée Globe.

Bum.

Vzala na sebe riziko a investovala do Vendée Globe vlastní peníze. Za ty si pronajala loď, kterou postavil Bernard Stamm v roce 1999. Loď dříve jezdila mimo jiné pod názvem Chéminéez Poujoulat. 

Stránky

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer