Jste zde

Zpátky k jezeru. Tentokrát na ploštice. Jarní běh přírodou.

Na naší návštěvě v Praze jsme zjistili, že: doba šílí a lidé s ní. Vydáváme se proto zpátky ke Slapskému jezeru. Na ploštice. Podívejte se!

Dnes dopoledne zahalovala Slapské jezero typická mlha, která když padne, dá se opravdu krájet. Po ránu bylo pouhých devět stupňů, to tam tak bývá, že teplota stoupá, jak se roztahuje mlhová opona. Po naší návštěvě v Praze nás to uklidnilo. U jezera jdou mezitím věci svým tempem, svým řádem a svojí logikou, bez řečí a zásahů. A tak jsme tam v trávě na zahradě uviděli ploštice. Jde o ploštici nazvanou ploštička pestrá, která vyhledává slunná místa. Neškodná ploštička vytváří v jarním slunci různé skrumáže a shromáždění a nechává se v klidu pozorovat.

Vědět, jací tvorové kolem nás a s námi v přírodě žijí, bývalo vždy dobrou normou. Znát naše okolí a umět se v něm samostatně orientovat a pohybovat, je snad nezbytností pro každého člověka.

Tyto dovednosti se rozhodl vyzkoušet Český svaz ochránců přírody. Ve dnech 1. května 2013 ve Vraném nad Vltavou a 4. května ve Štěchovicích proto od 14,00 hodin odstartuje orientační běh přírodou určený pro všechny věkové kategorie na téma Chcete se dozvědět něco z historie přírody ve vašem okolí?

 

Tags: 
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer