Jste zde

Záhada fotografie podivných ryb na Slapech vyřešena

Záhadu obrovských ryb ležících v zátoce na slunci na hladině Slapského jezera nám pomohli vyřešit – rybáři. Dotaz, co to může být za ryby, které jsme sami identifikovali jako amury, jsme položili na serveru pro rybáře Chytej.cz. Ano, na fotografii jsou amuři. O podivných rybách jsme informovali zde.

Jsou to amuři a jako první na náš dotaz reagoval rybář s nickem Macek2: „Na 99% to jsou amuři,“ napsal nám. Když jsme viděli, že jsme se ocitli ve vlídné společnosti, kde pánové rybáři jsou ochotni odpovídat na naše zvídavé dotazy, pokračovali jsme v konverzaci, přestože bylo zjevné, že naše dotazy nejsou pro profesionální rybáře tak zajímavé jako jejich diskuse na téma Držení okouna za hubu. Dobře či špatně?

Jak se do Slapského jezera dostali? Jsou mladí nebo dospělí? Porostou ještě? Na to nám Macek2 odpověděl: „Z fotek nejde poznat jak jsou velcí a popis jako obrovské ryby moc nepomůže, každý to vnímá jinak díky bohu člověk vynalezl metr:) takže mají cca 80, 90,100,110 nebo 120 cm. V ČR jsem viděl amura 128 cm a věřím že jsou u nás i větší nevjímaje na Slapech. Ve Slapech jsou amuři díky zarybňovacímu plánu, myslím že byste se ještě divila jaké jsou tam ryby:),“ poučil nás Macek2.

To potvrdil i další diskutující Shrek: „Amur se vysazuje stejně jako ostatní ryby, jen ne v takové míře. Rybky to jsou hezké,“ napsal k našim fotografiím. Vše o amurech se lze dozvědět zde i zde.

A úplně jinam posunul Slapyreport poslední vstup Macka2, kterého jsme se zeptali, zda na Slapech podobnou rybu někdy chytil: „Na slapech jsem chytal jen jednou v životě, ale nic jsem nechytil. Podle toho jak jsou Slapy velké a staré, usuzuji že jezero skrývá velké ryby,“ napsal. Staré jezero ukrývá velké ryby. To je pro Slapyreport Independent mimořádná výzva.

Irena Válová

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer