Jste zde

Výstava lodí v Praze straší svobodou a luxusem


Je to nějaká zákonitost, hovoří-li se České republice o lodích, začnou mnozí užívat výrazy jako luxus, luxusní jachty. Přestože loď je v první řadě dopravní prostředek a místo pro život, v Čechách a v Řecku jakoby to neplatilo. V Čechách se znovu a znovu slogany připomíná "topolánkovský jachting", zatímco v Řecku, kolébce lodí, chtějí v rámci výběru daní rovnou jako luxus zdanit lodě a děti. Čerstvou připomínku nedosažitelného zbohatlického "luxusu" v Čechách nalezneme na webu dnes zahájené výstavy Boatexpo na pražském Výstavišti. Koná se totiž pod heslem "Zažijte pocit svobody a luxusu". Slapyreport se nenechal vyděsit k smrti a na výstavu se vydá.


Podle katalogu se totiž výstava bude odehrávat ve zcela normálních kulisách pro normální lidi tak jako každý rok. Doporučujeme zejména doprovodný program: "Zcela určitě by vám však neměla utéct přednáška o záchraně českého plnoplachetníku La Grace. Kapitán Josef Dvorský bude vyprávět o složitém období La Grace od loňského podzimu, kdy loď ztroskotala u břehů Španělska, přes náročné a složité jednání o záchraně a opravě, dále o postupu oprav ve Španělsku a nakonec o radostném konci, vítězství v letošnímr očníku Tall Ship Race," píše se v annonci na výstavu.


Další zajímavý okamžik se odehraje v neděli od 11,00 hodin do 13,00 hodin, kdy bude přednášet emeritní inspektor Československého lodního registru a Státní plavební správy pan Miloš Novák na téma "Nová flotila služebních lodí Státní plavební správy a jejich stavba ve Finsku". Podle hesla "Zažijte pocit svobody a luxusu" je tedy nejsvobodnější právě úředník Státní plavební správy, který zažívá každý den pocity svobody a luxusu na služební lodi. Další v řadě budou hasiči a policie, kteří ze služebních lodí loví utopené.
Začít návštěvou výstavy radíme všem, kteří by to chtěli celkem pochopitelně v České republice zabalit a odstěhovat se třeba na moře. Jsou k tomu potřeba papíry, zkušenosti a loď. Na výstavě bude vše a k dostání také dost literatury o tomto rozvíjejícím se fenoménu. Další informace na www.boatexpo.cz

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer