Jste zde

Viděli jsme vítr. U Slapského jezera padl les na chaty.

 Katastrofální následky měl pro některé chaty u Slapského jezera orkán, který se přehnal přes Českou republiku. Cyklóna Sabine působila v České republice od 9. února 2020. Klikni a pokračuj. 

V osadě u Slapského jezera nedaleko obce Slapy nad Vltavou popadaly stromy přímo na lesní chaty. Slapyreport vždy píše pravdu a učiní tak i dnes: Místo se o víkendu stalo oblíbeným cílem procházek. Neštěstí 

 

musel vidět  každý, což není nic špatného. Tak se lidé jednoduše chovají, aniž by druhým neštěstí přáli. Chtějí se informovat a poučit, co se v okolí děje a čeho se mají oni sami vyvarovat. Ostatně i nám jednou "padlo" na pozemek a hned se našli lidé, kteří se přišli podívat a nabízeli pomoc!

ohledání místa vyplývá, že objekty jsou na zbourání. Což naplňuje diváky děsem i hřejivým a uklidňujícím pomyšlením, že neštěstí se tentokrát stalo někomu jinému. Vítr u Slapského jezera je totiž jako ruleta. Prohání se v nelogických pásech v kaňonu, kterým protéká jezero, vytváří víry podél břehů a točí se v přilehlých lesích. Čas od času zde padne malý les nebo hůře zřítí se vzrostlé stromy někomu na zahradě. 

Také tentokrát se mězi chataři našlo několik šťastných, kterým vítr položil statnou, sto let starou borovici nebo smrk, hned vedle objektu. 

Bohatá byla pak bilance štěchovických hasičů, kteří podle svého hlášení vyjížděli po oba dva dny orkánu několikrát za noc. Nejhorší situace byla jako vždy ve štěchovickém kopci, kde to padalo na silnici z obou stran. O víkendu už bylo vše uklizeno a po vichřici zůstaly jen hromady klád, padlých stromů, pořezaných stromů a rozbitá navigace u silnice.

Irena Válová

Foto: Petr Stříbrný

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer