Jste zde

Vánoce pro otrlé. Monstra. Žijme na hraně!

Je to jako monstrum, které se nad nimi stěhuje spolu se závodníky, šátrá po lodích a vtahuje je. Tak dneska popsal situaci uprostřed Tichého oceánu reportér Vendée Globe v poledním vysílání. Jsou to Vánoce pro otrlé - jako jsme zde my.

Uprostřed Pacifiku se spolu s pelotonem lodí IMOCA 60 pomalu pohybuje obrovská anticyklona. Podívejte se tam, jak je rozlehlá.  Závodníci v ní uvízli v bezvětří. Už několik dní se odtud nemohou dostat. Nejobtížnější sólo závod plachetnic kolem světa Vendée Globe se zastavil a změnil se v čekání, ve hru nervů a taktiky. Vedení VG ráno napsalo, že závod prostě trucuje.

Zatímco první Bestaven tu hrůzu už projel a jako první zamířil na Mys Horn, druhý Dalin stále stojí.  Thomas Ruyant na třetím místě se pokouší vyjet na sever. 

Mezitím se o těchto Vánocích pro otrlé závodníci sami baví Vánocemi, aby zabavili o našich Vánocích nás tady. 

Jestliže se zde celý den odehrávají exploze  různých emocí, na oceánu je to podobné. Například Miranda Merron před několika dny vzkázala, jak je ráda, že nemusí o těchto Vánocích poslouchat falešnou hudbu na eskalátorech supermarketů. Isabell Joschke dnes poslala video a uvnitř lodě má nazdobený vánoční strom! Maxime Sorel si zase k trimování plachet pouští koledy. Všichni rozbalují dárky a Jean le Cam ukazuje, co bude mít k večeři.

Ale jediný opravdový a vůbec nejkrásnější vánoční dárek dostal Damien Seguin (na 5. místě). 

"Je to neuvěřitelné, nemohl jsem se dočkat, až vám to povím," začal dnes ráno Seguin. "Vyšel jsem z kajuty a vidím, jak deset dvacet metrů od lodě plují vedle sebe dvě obrovské velryby. Prostě neuvěřitelné, jednoduše neuvěřitelné, ony byly tak obrovské a a my najednou tak malí!," popsal dnes ráno závodník, jak se cítil se svojí lodí oproti obrům.

Podle jeho slov měřily velryby dvacet metrů, to znamená, že byly delší, než jeho loď. "Jsou to mostra! Mám neuvěřitelné štěstí! volá na nás závodník. Ryby ho doprovázely na jeho cestě pět minut. Přesto stihl natočit video, které je v komentářích. Prostě neuvěřitelné.

V poledním vysílání se dnes rovněž vzpomínalo na děsivé Vánoce minulého vydání. 

Manažer irského závodníka jménem Enda O´Coineen Marcus Hutchinson dnes popisoval Vánoce s Endou v roce 2016 jako něco naprosto strašidelného: Jednašedesátiletý závodník si vedl naprosto výborně, jenže byly problémy s komunikací, problémy s lodí,  s generátorem, Enda dokonce vylezl v Pacifiku na stěžeň (!!!), až mu nakonec touhle dobou ten stěžeň ve vichřici na Pacifiku spadl. 

Dne 28. prosinec 2016 jsme napsali, že Enda je událostmi totálně zaskočen a zničen a naslepo míří ke Stewartovým ostrovům. 

Na tomto místě nemůžeme nezmínit českou stopu Endy O´Coineena, která je skutečná a opravdu velká. A taky si myslíme, zda náhodou v tom triku Vendée Globe, co nám dnes nadělí Ježíšek, nemá Enda trochu prsty, že přítelkyně Lucie Buková.

Irský závodník se stal tak oblíbeným, že spolu s prezidentem Trumpem byl zvolen i Enda O´Coineen, jen ne prezidentem USA, ale prezidentem Asociace rezidentů Jižního oceánu. Což jsou všichni ti, kteří jako Enda žijí život bouřlivý a v bouřích, na věčné cestě oceánem, věčně na hraně, jak často ze závodu Enda psal.

"Žijeme na hraně 24/7 a jak se říká, když nežijete na hraně zabíráte příliš mnoho místa,“ vzkázal nám Enda O´Coineen už v roce 2016. 

Ten člověk musí být sám ďábel, komentovali jsme neuvěřitelný výkon a peripetie Endy O´Coineena v prosinci 2016.

Pokud je ďábel přítomen i v tomto vydání, je to samozřejmě Jean. Dnes dávám do komentů dvě videa. To druhé ukazuje, jak je Král Jean veselý - údajně tedy po čokoládě.

Na fotce je Isabell Joschke s vánočním stromem v lodi.
24. prosince 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer