Jste zde

Unikátní akce: V sobotu budou ve Slapech ukazovat ptáky

Vskutku unikátní akce se odehraje v sobotu v zahradě zámku ve Slapech. Zámek se mimořádně otevře a od druhé hodiny odpolední se díky organizaci Penthea uskuteční ukázka profesionální práce s dravci a sovami. Ptáci budou létat mezi přítomnými a možná si někdo tuto metodu lovu i vyzkouší. Doufáme, že na místě uvidíme krásnou sokolnici z titulu, jejíž fotografii jsme našli na webu organizace Penthea, o.s. Víte, že sokol je nejrychlejší tvor planety?

Akce se koná v rámci oslavy posledního dubnového dne, neboli čarodějnic. Začíná ve 13,00 hodin, vstupné stojí 20 Kč a na pozvánce jsou kromě dravců inzerovány čarodějnické ohně a možnost zakoupení občerstvení. Už samotná návštěva zámecké zahrady však stojí za to.

Avšak zpátky k ukázkám, které nejsou k vidění každý den. Tuto informoaci o sobě podává Penthea: "Na samém počátku jsme se zaměřovali na program letových ukázek dravců a sov pro školy a veřejnost. Řadu let jsme tyto ukázky prováděli na zámku Konopiště. Současně jsme svépomocí vybudovali chovnou stanici specializovanou na dravce a sovy, protože řada našich členů jsou aktivními sokolníky a ornitology. Zabýváme se proto chovem vzácných a ohrožených druhů dravců a sov a naši členové stáli u zrodu prvních záchranných programů, které v České republice začínali v 80.letech. Největším úspěchem bylo vypuštění sokolí samice odchované v naší stanici, která zahnízdila v Praze na Staroměstském náměstí v roce 1995. Jednalo se o první zahnízdění svého druhu ve městě střední Evropy."

Z popisu, jak takové akce organizace Penthea probíhají, vyplývá, že jde o interaktivní vzdělávací akci s prvky show, kdy je zejména dětem umožněno nechat na své ruce přistát dravce a starším dokonce supa! 

V programu mají sokolníci také ukázku lovu, kdy orel loví atrapu lišky nebo sokol atrapu ptáka. Věděli jste, že sokol je nejrychlejší tvor planety? I to se lze dozvědět od profesionálů, milovníků a proto ochránců přírody.

(ire) 

 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer