Jste zde

Temné síly znovu u Slapského jezera: Další požár, ani ne po roce a opět na Skalici.

U Slapského jezera znovu hořelo. Pár desítek metrů od loňského požáru stánku občerstvení na Skalici shořely tentokrát dřevěné chatky z kempu. Přinášíme fotografie z místa, kde řádí buď temné síly nebo žhář. Zajímavé je, že na Skalici hoří vždy v zimě. Požáry u Slapského jezera na Skalici činí toto místo slavným, neboť o této podivnosti informují největší média. Na snímku je nejzachovalejší chatka. Před ní stály další dvě, které lehly popelem.

Sláva požárů, které zahoří obvykle v zimě a obvykle v blízkosti autokempu Skalice u Slapského jezera, roste. Že u Slapského jezera nějak často hoří, si povšimla i největší česká média, která informovala, že také při posledním již čtvrtém požáru hořel najetek totožného majitele.

Jen pár desítek metrů od spáleniště po loňském požáru stánku občerstvení vzniklo nyní u pravé krajince silnice spáleniště nové. O požáru stánku na Skalici i o důvodech a místních spekulacích, proč hořelo, jsme informovali letos v lednu. Tehdy se nám podařilo získat přímou výpověď svědka, který volal hasiče. 

Nyní shořely tři dřevěné chatky. Původně byly umístěny v kempu, avšak na začátku podzimu je majitel chatek z kempu odstranil a přestěhoval je na pravou krajinici silnice nad kempem do místa nad umývárnami. Vlastně ty chatky na silnici zaparkoval. Jak jsme místo obhlédli, vypadá to, že požár byl založen uvnitř některé z nich, zřejmě uvnitř prostřední chatky a odtud se rozšířil. Dveře jsou totiž ohořelé zevnitř.

Také tentokrát se nám podařilo získat výpověď místního insidera. Je to s fakty dobře obeznámená
žena, která nám sdělila, proč majitel chatek tyto chatky z kempu odstěhoval: podle jejích slov vypověděl nájem v kempu, protože podmínky pro něj už nebyly výhodné. Následně své chatky přemístil na silnici. Vlastník kempu - svaz kanoistů - nyní proto hledá nového nájemce. Podle našeho zjištění není pravda, že je kemp na prodej, jak se v okolí šíří, a už vůbec ne za 15 milionů. 

Kromě nynějšího požáru chatek hořela již jeden podzimní víkend v chata v nedalekém lese. Ohořelý vnitřek je otevřenými okny trosky stále vidět ze silnice. 

-ire-

 

 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer