Jste zde

Střet vlaku s náklaďákem na podivném přejezdu u Staré Huti má škody vyšší než deset milionů

Byla to otázka času, kdy se právě na tomto přejezdu něco stane. Je to nejpodivnější přejezd široko daleko. Přejíždí se do zatáčky a i když výhledu nic nebrání, tak když jedete například ve směru na Nový Knín, musíte se dívat za sebe, zda za vámi po trati nejede paralelně vlak. Škoda na vlaku z pátečního střetu vlaku s nákladním vozem byla odhadnuta na více než 10 milionů korun, na nákladním automobilu 300 tisíc a na 200 tisíc na trati. Ještě v sobotu 22. února hlásil web profesionálních hasičů, že trať stále není v pořádku.

V pátek 21. února 2020 v 11.44 hodin přijala tísňová linka Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje informaci o dopravní nehodě osobního vlaku a kamionu na železničním přejezdu v katastru obce Stará Huť na Příbramsku.

Operační důstojník k události vyslal profesionální hasiče ze stanic Příbram a Dobříš a také jednotku sboru dobrovolných hasičů z Dobříše. Zároveň byla nehoda ohlášena podnikové jednotce Správy železnic Praha.

První jednotka byla na místě už čtyři minuty od výjezdu ze své stanice. Provedeným průzkumem bylo zjištěno, že na železničním přejezdu, který je křížením tratě číslo 210 a komunikace vedoucí ze silnice číslo 114 k firmě na výrobu ekologických paliv, došlo ke střetu osobního vlaku a kamionu, přičemž motorový osobní vlak narazil do přívěsu nákladní soupravy a následně vykolejil.

Při nehodě byl lehce zraněn strojvedoucí, řidič vozidla a dva cestující z vlaku, ve kterém v době nehody cestovaly celkem čtyři osoby.

Hasiči provedli zajištění místa nehody a zkontrolovali, zda nedochází k úniku provozních kapalin z vlaku. Po příjezdu drážních hasičů jim bylo místo krátce před 13. hodinou předáno a jednotky středočeských hasičů se vrátily zpět na základny, informovali středočeští hasiči. 
Informace i fotografie jsou převzaty od středočeských hasičů.
Foto: HZS Středočeského kraje & HZS Správa železnic 

nprap. Petr Svoboda HZS Středočeského kraje

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer