Jste zde

Sobotní vánoční trh ve Štěchovicích. Říkáme NE krkovičce a jedeme pro dárek.

Udělejte si hezké Vánoce, říkají v televizi a pak dodávají: krkovička jen za 87 korun. Nevíme, kde se lidé k Vánocům obdarovávají krkovičkou, ale u Slapského jezera to neděláme. Ve všech obcích na cestě k jezeru od Měchenic až do Chotilska jsou v tomto čase pořádány trhy. Ve Štěchovicích se uskuteční už zítra od 10,00 do 18,00 hodin. Nabízet se bude: Textilní galanterie, perníčky, ponožky, šperky, bižutérie, výrobky z korálků, dekorační a spotřební zboží, parfémy, vonné svíčky, koupelové sole, obrázky vyrobené ubrouskovou technikou. A to není všechno.


Když ve Štěchovicích zajdete do kostela sv. Jana Nepomuckého, můžete vidět výstavu betlémů. Betlémy jsou tam od keramických přes vyřezávané až po tématické - například skautský. Kostel sv. Jana Nepomuckého v těchto dnech navíc slaví 100 let výročí stavby. My jsme se minulou sobotu zúčastnili přednášky o kostelu, oslavy, výstavy (na fotografii), trhu i rozsvícení stromu a prožili jsme tam podivný adventní příběh, který jsme si sami zavinili a ze kterého jsme měli srdce v hrdle.   Také naše úvodní fotografie je z jarmarečku před kostelem minulou neděli.

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer