Jste zde

Slapyreport doporučuje: Zajímavá, užitečná a pěkně výpravná výstava karavanů a lodí v PVA Letňany. Končí v neděli 12. března

Tentokrát Slapyreport nemůže říci ani napsat jediné špatné slovo. Výstava For Caravan a For Boat  v Letňanech letos nemá chybu. Vystavovatelé nechávají diváky doslova osahat novinky a úžasný technický pokrok. Karavany i obytné vozy jsou přístupné včetně těch nejluxusnějších. Prezentace lodí je na úrovni. Exponáty lidem cenově přístupné i ty pro bohaté jsou předváděny s vlídností, vkusem a velkou otevřeností, ať jste táta se třemi dětmi nebo postarší dobře oblečený gentleman. Slapyreport doporučuje: Zajděte.

Takto píše Slapyreport málokdy. Například po poslední recenzi výstavy Lodě na vodě na pražské náplavce s autorkou nemluvila půlka Prahy. Krok odejít z cirkusu na náplavce a přestat z lodní výstavy dělat pouť, veselici a pumelenici považuje Slapyreport za velmi dobrý. Fotogalerii z výstavy zveřejníme.

Páteří výstavy jsou karavany, na druhém místě jsou lodě a to vše vkusně doplněno zajímavostmi: tu dvě helikoptéry, onde auto pro děti od 15 let, jinde jedna čtyřkolka. Výstavě nedominují ptákoviny (jako se kdysi jednou stalo). A pro staré jachtařské zbrojnoše jsou zde i kladky, které zbrojnoši milují, jachtařské hadry, pruhovaná móda a stánek Státní plavební správy, kde se zbrojnoši srocují a pořád se na něco vyptávají, protože si chtějí pokecat.


Lodě, karavany, obytné vozy a auta  - ano jsou k vidění třeba i dva Kodiaqci – je nutné vystavovat patřičně, s uznáním k exponátu a vystavovateli jakožto i k potenciálním klientům a zájemcům. To se v Letňanech děje vrchovatou měrou. Přes výpravnou a významnou atmosféru, která v Letňanech dnes byla, nikdo z vystavujících nebyl přezíravý, nikde se divák necítil jako nechtěný třeba jen proto, že od pohledu na některé superluxusní kusy jednoduše nemá a nikdy mít nebude.

Výstava začala dnes a my jsme dokázali v opravdovém zaujetí technikou a vychytávkami mezi exponáty chodit bez přestávky tři hodiny. Nebudeme neférově jmenovat, kde jsme se zastavili déle a kde na kratší dobu ani hodnotit, ačkoli tam, kde jsme uvázli při prohlídce například interiérů karavanů by si firmy zmínku zasloužily. Jenže bychom musely recenzovat všechny. Všechny byly dobré, výstava je dobrá a my nezastíráme, že z toho máme radost.

Náklady: Parkoviště v areálu celý den nebo hodina - je to jedno: 150 Kč. 

Vstupné: 150 Kč, pro novináře na průkaz, je tam press centrum.

Irena Válová

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer