Jste zde

Slapy: Ryby se dnes válely po hladině Slapského jezera


Bylo krátce po poledni, teplota vystoupala na třicet stupňů a vzduch byl na Slapském jezeře před bouřkou těžký. Téměř na konci zátoky kousek od břehu se vyvalovaly ryby. Nejprve vypadaly jako štiky, když se pohnuly, zdálo se, že jsou to kapři. Kapři to nebyli. Podle nás jsme viděli amury. Neumělé obrázky zvětšíte kliknutím.

Obrovské ryby ležely nehybně a vyyvalovaly se ve sluncem ohřáté vodě zátoky. Pohnuly se jen občas, aby se přesunuly o pár centimetrů. Ryby byly velikosti hodně velké štiky nebo obrovského kapra. Takové štiky a takoví kapři se do zátoky chodí v létě válet. Jenže štika je štíhlejší a kapr zase vyšší.

Když jsme se přiblížili hodně blízko, viděli jsme podivnou kuželovitou hlavu, jakou kapr ani štika nemají s okem jako paryba. Ryby měly po celém těle výrazné a viditelné šupiny s kresbou připomínající síť. Myslíme si, že to byli amuři.

Amurů bylo konec pět a bylo jim jedno, že kolem plave potápeč a že se na břehu dohadujeme, co jsou zač. Jen otřesy chůze po molu je vylekaly, ryby zajely do hloubky, aby se však o pár minut znovu vynořily o kus dál. Jednu chvíli se schovaly pod molo, pak zase vypluly a byly snad půl metru od nás. 

-ire-

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer