Jste zde

Slapy: Policie koná v případu ukradených lodních motorů, přinášíme jejich fotografie

Kriminalisté nevzdávají případ ukradených lodních motorů v oci Slapy, kdy v únoru zloději udělali ránu za 1,8 milionu korun. Případ vyvolal skutečné pobouření, protože zloději ukradli motory ze zajištěného areálu Jacht servis Vebr, kde slapští majitelé lodí svá plavidla a motory zimují. Fotografie ve Slapech ukradených motorů naleznete zde. K další ráně došlo v Davli, kde mimo jiné ukradli skútr z titulní fotografie.

O krádeži motorů za takřka dva miliony korun jsme již informovali.

Na dotaz Slapyreportu, jak pokračuje pátrání po motorech, uvedl mluvčí Policie ČR - Praha - Jih, že "kriminalisté se daným případem velmi intenzivně zabývají". "V současnosti se ve věci provádějí určité úkony," uvedl pro Slapyreport nprap. Zdeněk Chalupa. 

Pokud by někdo narazil na některý z motorů nebo měl poznatek k případu, nechť volá policii na 702 207 609 nebo přímo pana Vebra, který o to požádal na webu Jachetního klubu Královská. Číslo Jacht servis Vebr je 602 942 408.

Událost je o to podivnější i hrůzostrašnější, protože areál byl profesionálně vyloupen dva dvakrát krátce po sobě.

Motory ukradené z areálu pana Vebra ve Slapech jsou různých technických parametrů a cenových kategorií. Mýlí se velmi ti, které hřeje u srdce představa okradených bohatců. Jde o představu značně komunistickou a založenou na naprosté neznalosti. Jakoby někoho těšilo, že jinému ukradli bicykl. Lodní motor je stále drahá věc, ale už dávno není věcí dostupnou jen určité vyvolené kastě. Krádež lodního motoru je však katastrofa pro mnoho lidí, kteří si museli na takovou věc ušetřit.

O tom, že se na Slapech a v okolí Slapského jezera děje opravdu něco hodně špatného, svědčí další velmi podobná událost, ke které došlo za další dva týdny v Davli. Opět úschovna lodí a motorů, opět známý areál, opět uzavřený.

Další rána za půl milionu v Davli

Z měsíc staré policejní zprávy: Policisté z územního odboru pátrají po pachateli krádeže lodního motoru a přívěsného vozíku s vodním skútrem, ke které došlo počátkem letošního března. Fotografie ukradených věcí jsou zde. Takto motor vypadal, když byl zavěšen na lodi, které Slapyreport říká "chlastací" a jistě bude každému zjevné, proč. Kliknutím zvětšte.

K uvedenému případu došlo od večerních pátečních hodin 4. března do sobotního rána 5. března v obci Davle. Pachatel násilně překonal uzamykání dvoukřídlé vjezdové brány vedoucí do areálu, kde se nacházely uskladněné lodě a vodní skútry. Poté měl již volný pohyb po areálu a z volně přístupného pontonu odmontoval závěsný lodní motor značky Yamaha T50LB. Jeho dalším zájmem se stal i přívěsný vozík značky CBS J370, na kterém byl umístěn vodní skútr značky SEA DOO Spark v barevném provedení kombinace oranžové, černé a bílé barvy.

S lodním motorem a přívěsným vozíkem s naloženým vodním skútrem pak zloděj areál nacházející se na břehu Vltavy opustil, kdy majitelům odcizených věcí tak způsobil celkovou škodu dosahující částky 450 tisíc korun.

Kriminalisté se společně s policisty z obvodního oddělení Hradištko tomuto případu intenzivně věnují a snaží se zjistit co nejvíce jakýkoliv poznatků, které by je vedly k jeho objasnění.

Také v tomto případě se policisté obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim přihlásili případní svědci, kteří se v této lokalitě pohybovali v inkriminované době a mohli si povšimnout nějakých podezřelých vozidel, osob, či jiných okolností. Je předpoklad, že si někdo mohl všimnout i nějakého vozidla s připojeným vozíkem s naloženým vodním skútrem, které se pohybovalo po komunikacích v blízkosti zmiňované lokality.

Veškeré poznatky k těmto případům mohou občané sdělit policistům osobně přímo na služebně obvodního oddělení v Hradištku nebo je mohou zavolat kriminalistům na telefon: 702 207 609, případně prostřednictvím bezplatné linky 158 tísňového volání Policie České republiky.

(ire)

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer