Jste zde

Slapy a koupání: voda je stále výborná a má 26 stupňů

Také poslední měření kvality vody ve Slapském jeřeře, které se uskutečnilo 29. června 2015, ukázalo setrvalý stav: voda je vhodná ke koupání. Vodu měří hygienici na veřejně přístupných koupalištích neboli na místech, kam lze přijet a díky terénu svažujícímu velmi pozvola do jinak hlubokého jezera se bezpečně vykoupat. Tato místa jsou:

Zezdola od hráze postupně: Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará Živohošť, Nová Živohošť a Županovice. Web obce Slapy právě teď hláší tep.otu vody 26,1 stupňů celsia!

Jmenovaná místa jsou současně zastávkami osobní lodní přepravy neboli parníku. A například Měřín je rovněž sídlem Jachetního klubu Královská (na našem snímku) a nachází se tam také hotelový komplex s tenisovými kurty nebo možností zapůjčení šlapadel.

Upozornění pro čtyři lokality na Orlíku s vodou nevhodnou pro koupání i nadále trvá, jak jsme informovali zde. 

-ire-

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer