Jste zde

Slapy koupání, kvalita vody je v pořádku a bez sinic

Protože viditelnost ve vodě ve Slapském jezeře stále není ideální, učinil Slapyreport pokus s PET lahví podle návodu krajského hygienika a ověřil kvalitu vody. Účelem pokusu s PET lahví bylo odpovědět na otázku, zda jsou ve vodě řasy nebo sinice. Pokus se konal v jedné ze zátok poblíž lokality Skalice, která není zařazena do oficiálního měření hygieniků. Tam jsme naplnili PET lahev vodou a nechali ji na plném slunci. Fotografie 1 vlevo.


Voda dopadla velmi dobře: i po hodině stání PET lahve naplněné slapskou jezerní vodou na prudkém slunci se kvalita vody nezměnila. Malé, stěží viditelné množství řas zůstalo ve vodě rovnoměrně rozptýlené.Fotografie 2. Rozdíl mezi PET lahví před pokusem a po pokusu v podstatě není viditelný. Znamená to, že co se týče sinic, je voda v pořádku a dobrá.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer