Jste zde

Silnice hrůzy II/102 na Slapy bude částečně uzavřena až do listopadu. Čekejme kolony.

Také letos zůstane silnice II/102  ze Zbraslavi na Slapy silnicí hrůzy. Sanace skal bude podle plánu pokračovat na dvou místech: na silnici u osady Strnady a mezi Davlí a Štěchovicemi. Uzavírky už začaly, provoz je řízen semafory. Co to znamená? Kolony až do Prahy. Tak jako na našem snímku, který ilustruje, jak vypadá silnice na Slapy v létě.

Na silnici hrůzy II/102 začaly 18 dubna 2017 dvě uzavírky kvůli pokračující sanaci skal. Uzavírka a stažení provozu do jednoho pruhu se semafory je na konci osady Strnady před přehradou Vrané nad Vltavou. Tato uzavírka potrvá do 18. června 2017. O víkendech a při hezkém počasí jsou kolony až do Prahy - Zbraslavi téměř jisté.

Druhá uzavírka s názvem Davle – Žižkův vrch, která se nachází mezi Davlí a  Štěchovicemi, skončí až l5. listopadu 2017. Silnice je rovněž stažena do jednoho pruhu a osazena semafory. Zde jsou takřka jisté za hezkého počasí kolony a stání ve Štěchovicích.

Čekejme, že v létě potrvá cesta na Slapy hodiny

O uzavírkách rozhodl příslušný stavební úřad  - oddělení dopravy a správy komunikací městského úřadu v Černošcích. Sanace skal je součástí dlouhodobého projektu, pro který financování zajišťuje Středočeský kraj. Kraj rovněž již dříve zveřejnil harmonogram prací, s letošními uzávěrami je v něm počítáno.

Informaci zveřejnily včetně rozhodnutí obce, kterých se pokračující  nepohodlí a omezení na silnici hrůzy II/102 týká.

Podle dřívějších zkušeností se může cesta od Prahy na Slapy prodloužit z hodiny na čtyři hodiny. I takové situace nastaly  - například o víkendech, kdy jsou tropické teploty a ke Slapskému jezeru nemíří jen místní obyvatelé a chataři, ale také tisíce jednodenních návštěvníků, kteří přijíždějí na otočku. Slapyreport oběma uzavírkami projížděl tento týden, když docházelo k předání staveniště. Zdržení bylo asi pět minut.

Irena Válová

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer