Jste zde

Rachot. Pětačtyřicet. Obchodní duch.

Rachot, hukot slyšíte na videu, co poslal Thomas Ruyant (39 let). Je to vichr o síle 45 uzlů. Nelze dělat nic, jen čekat na zítra. Tak jako tento závodník na druhém místě závodu sólo jachtařů kolem světa Vendée Globe.

Peklo, to je letos a právě teď Jižní Atlantikk. Thomas musí zpomalovat loď, aby ji udržel na vodě a v kurzu, zmenšovat tedy plochu plachet. Proto jede na tři refy a sundal všechny přední plachty, jak říká na videu. (IMOCA 60 má k dispozici 300 m plachet na přední vítr a 600 m na zadní vítr - pozn. Válové). Neexistuje správná stopa, dobrá strategie. Není plán.

Co se týče plánu, Ruyant jde často do rizika a současně ví, že takový podnik jako Vendée Globe musí být dobře spočítaný a musí ekonomicky fungovat. Z jeho životopisu se dozvídáme, že před tímto vydáním zariskoval a nechal si postavit novou loď IMOCA 60  s foilery (to jsou ty lyže, na kterých loď letí - pozn. Válové), a ještě neměl sponzora. 

Začínal s podporou několika málo firem, ale ekonomicky to už tehdy muselo dávat smysl. Pak se přidal velký sponzor. Totéž nám říkal v Barceloně závodník Bernard Stamm. Musíš to mít vždycky spočítaný, náklady a výnosy a pak to dává smysl.  Spolu s duchem sportovním musí mít každý námořník i ducha obchodního a podnikatelského.  

Kéž by podnikání v našich končinách nebylo sprosté slovo, nýbrž přirozený stav. (Tam) je to naprosto normální.

Irnea Válová, 8. prosince 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer