Jste zde

První vítr! První závod! První show!Jachetní show! Opravdová podívaná, mimořádné výkony závodníků. Tak jsme zaznamenali první závod na Slapském jezeře. Konal se právě dnes. Na přední vítr směrem na bójku před Novou Rabyní a na zaďák zpátky před Ždáň. Průjezd kolem startovní lodě před Modrou loděnicí. To všechno jsme pozorovali ze Skalice a bylo to vskutku velkolepé divadlo. Přinášíme první tři fotky z vrcholné akce.

V čerstvém větru, který se chvílemi točil na vodě v typickém slapském kulatém větru kombinovaném s fackou, sílil a zase lehal, aby vzápětí udeřil ještě silnější fackou se odehrál závod s názvem První vítr. Jeli ho opravdoví profesionálové, které silný vítr nevyvedl z míry ani na chvíli: na přední vítr to mydlili na stoupačku směrem k přehradě, aby někteří z nich vystřelili genakr a mydlili to na zaďák zase zpátky. Prostě závod v mimořádném tempu. Mimořádnou show s genakrem pak předvedla posádka lodě Altea, kterou tvořili Vavřina senior a Vavřina junior.

Povzbuzující volání na louce pod kempem na Skalici  Altea - Vavřina - makej pak z nějakého důvodu vyděsilo přítomné soudruhy z NDR s
dětmi. My jsme v rychlosti jsme zaznamenali, že Prvního větru se zúčastnili rovněž takoví borci jako Jindra Culek s lodí Performance, Petr Dumek s lodí Blue Petr nebo loď Lambrusco a nejlepší z nejlepších loď Usys s kapitánou Standou Šnajbergem, samozřejmě jsem viděli Mariner 24, T-boaty a další. 

Počasí bylo pro jachetní závod jako stvořené: oblačnost neboli pod mrakem, ale teplo. A vítr byl opravdu výjimečný, což se na takřka bezvětrných Slapech stává zřídka. Byl to jeden z těch šťastnějších dní pr ty, kdo si chtěli dost dobře zajezdit.

Závod pořádali profesionálové z Jachetního klubu Královská na Měříně. Šlo o závod kategorie Race ve ztahu ke Slapskému poháru a o CTL závod ve vztahu k Českému svazu jachtingu a z tohoto pohledu to byl závod vzorový jak organizací, tak i účastí. Připuštěni do závodu byli pouze licencovaní závodníci ať už jeli v pozici kormidelníka nebo v posádce jako trimeři nebo bowmani. 

K závodu přineseme další informace a fotogalerii. Proto zůstaňte na příjmu.

Text a fotky z dneška: ire

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer