Jste zde

Právě teď se odehrává strašné drama na oceánu!

Právě v těchto chvílích se odehrává  v závodu sólo jachtařů Vendée Globe kolem světa strašné drama. Tři týdny po startu. Kdo sleduje, ten se jen modlí. 

V místech, kde končí Atlantický oceán a začíná Velký jih, na širém oceánu 820 mil od Kapského města pluje v pětimetrových vlnách  zmítán ve vichřici člověk v raftu!

Před čtyřmi hodinami vydal signál závodník Kevin Escoffier (v tu chvíli na třetím místě), že jeho loď je zatopena vodou. Stačil se evakuovat do záchranného ostrůvku (life raft). V něm je větrem hnán mezi vlnami jako domy, takže je obtížné ho jen zahlédnout.

Francouzský závodník na 4. místě Jean Le Cam ihned změnil kurs. Za hodinu byl na místě a Kevina v ostrůvku zahlédl a začal připravovat vyzvednutí.

Jsou to ale dvě hodiny, co vedení závodu vyzvalo, aby závodníci na 6. a na 8. místě změnili kurs a zamířili rovněž k místu. Poté vyzvali dalšího závodníka, aby také plul na pomoc. Z Kapského města vyráží záchranná mise. Lidé píší, že byť nevěří, právě teď se modlí.

Podle trackeru jsou na místě  čtyři lodě, chovají se podle zásad záchrany, to znamená, že vytvářejí kruh kolem muže přes palubu. Jenže právě teď tam zuří vítr o síle 23 uzlů, jsou vlny jako baráky, v nichž hledat člověka, je jako hledat jehlu v kupce sena, a přichází noc.

Kdo pozoruje měnící se postavení těchto čtyři lodí, vidí, že Jean Le Cam se posunul po směru větru hodně na sever. To znamená, že - Kevina se nepodařilo zatím vyzvednout, je vláčen vlnami a hnán v raftu větrem po hladině oceánu. 

Práv teď se děje opravdová hrůza a muži, co na plachetnicích obeplouvají svět, potřebují hodně, hodně štěstí.

Irena Válová, 30. listopadu 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer