Jste zde

Povodně: Zbraslav vyhlásila I. stupeň

Vzhledem k přísnějším limitům průtoků pro MČ Praha-Zbraslav, vyhlašuji I. stupeň povodňové aktivity - bdělost. Z důvodu toho, že v Malé Chuchli Vltava dosáhla průtoku 340 m3/s. Dle nyní dostupných informací by voda měla odpoledne kulminovat na max. 450 m3/s, kdy by teprve došlo k vyhlášení I. SPA pro celé území Prahy. Povodňové orgány aktivovaly svoji činnost. Budu vás dále informovat. A. Háněl, starosta, předseda povodňové komise, uvádí se na webu Zbraslavi.

V Praze se počítá s vyhlášenín prvního stupně povodňové aktivity. V centru Prahy došlo k vyklizení náplavky a připravují se do pohotovosti všechny povodňové zařízení. Ve Zbraslavi dojde k postavení protipovodňových zábran při vyhlášení prvního stupně povodňové aktivity pouze v ulici U Loděnice při průtoku 450 m3/s v Chuchli, kterého by podle ČHMÚ mělo dojít v odpoledních hodinách. Odpoledne se předpokládá kulminace na úrovni tohoto průtoku. Městská policie bude dozorovat situaci v ulici U Loděnice, oznamuje Zbraslav. Podle našich informací je zatím silnice II/102 z Prahy na Slapy zcela průjezdná.

-ire-

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer