Jste zde

Poprask na Tahiti! Z ostrova snů vzlétlo letadlo. Na obzoru loď, hlásí stanice Papeete 1.

Z ostrova dětských snů nejprve vzlétlo letadlo pobřežní stráže, aby v Pacifiku nalezlo loď SMA francouzského závodníka Paula Meilhata a navedlo ho do přístavu v Papeete. Co se dělo potom, předčilo všechna Paulova očekávání: od břehu odrazily všechny repliky domorodých lodí, všechny kánoe, na palubách se vezla tahitská děvčata s květinovými věnci na prsou, zatímco bubeníci vítali Paula bubnováním a troubením na mořské lastury. Vřelé přijetí od srdce a doslova poprask v Papeete. Zpravodajství z příjezdu lodě SMA opakovaně vysílala stanice Papeete1. Dětský sen z verneovek o domorodcích z neprobádaných končin naší země však rychle končí při bližším shlédnutí videa z vítání: Paula zdraví stříkáním vody nejmodernější požární lodi v přístavu Papeete, kde jsou vidět jeřáby jak v Hamburku, kontejnerové lodě jako v Číně a luxusní zaoceánské osobní lodě jako v Las Vegas. Místní jachetní klub je podobný Královskému jachetnímu klubu v Barceloně a všude kolem nejmodernější technika. Díky Vendeé Globe si mnoho diváků plní touhu podívat se na místa svých snů. I za to jsme vděční. Paul Meilhat musel vzdát nejobtížnější závod sólo plachetnic uprostřed Pacifiku poté, co objevil průrvu v šachtě kýlu. Ze své pozice musel dojet tisíc mil k francouzské Polynésii. Na Papeete přistál včera odpoledne. Irena Válová
Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer