Jste zde

Poplach

Loď Linked out nabírá vodu do přídě. Skipper Thomas Ruyant, momentálně na druhém místě, to oznámil večer. Jeho dvě pumpy pracují na plný výkon. Ruyant loď zpomalil na 2,7 uzle.

Přepážka oddělující kajutu je v pořádku.

Ráno provede kontrolu a rozhodne, co dál. Loď se nachází ve skupině v čele závodu na pomezí Indického a Tichého oceánu.

Jaká je odúmrť lodí na nejobtížnějším a nejpříšernějším závodě sólo plachetnic bez pomoci kolem světa Vendeé Globe? Odpověď najdete v mých předešlých postech.

Pro ty, co jsou líní to hledat: V průměru 50% plachetnic tento závod vedoucí třemi oceány nedokončí.
Irena Válová, 16. prosince 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer