Jste zde

Podél Vltavy zahoří ohně - oznámení

Hledání pokladů, filipojakubská noc, stavění máje a slet čarodějnic s blíží. Poslední dubnový den zahoří podél Vltavy ohně. Někde si organizují pálení čarodejnic sami lidé spolu s místními firmami a hasiči, jinde připravuje pálení čarodějnic sociální a kulturní komise.


Od Měchenic až po Dobříš vzplanou 30. dubna ohně, sejdou se sousedé, aby stavbou máje tradičně oslavili opravdový příchod jara, upálili s čarodějnicemi na hranicích veškeré zlo, pojedli a popili a pak v noci čekali, zda se snad tentokrát otevřou jeskyně s dávno zapomenutými poklady.


Jizdní řád slavností:


Měchenice od 17,00 hodin, na dětském hřišti, Davle od 17,00 hodin v parku proti škole - pořádají Ohňostroj Krupička s.r.o., Řeznictví a uzenářství U Dolejších, hasiči a městys Davle, Štěchovice od 19,00 hodin v areálu bývalého letního kina, Buš od 17,00 hodin na fotbalovém hřišti stavění máje, Čím od 20,00 hodin zapálení hranice na hřišti, Drhovy od 20,00 hodin, Stará Huť od 18,00 v parku stavba máje, od 19,00 zapálení hranice na louce u dálnice!, Dobříš od 17,00, sportovní klub Vlaška, Mníšek pod Brdy od 18,00 hodin u zámku, přijde kouzelník, bude Fire Show a zahraje kapela Static.

Tags: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer