Jste zde

Peklo na silnici 102 na Slapy bude trvat do konce roku 2015

Peklo na jediné přímé silnici na Slapy bude trvat do konce letošního roku, potvrdil nám Krajský úřed středočeského kraje. Až skončí sanace skal u Vraného, začne další etapa. Jak se v současnosti "jezdí" na Slapy, vidíte na fotografii z minulého víkendu. Titulní obrázek je z cesty ze Slap, zatímco obrázek v článku je z cesty na Slapy. Poprvé jsme hlasitě o peklu jménem silnice II/102 psali zde.

Na cestě na Slapy stojící kolona aut od Vraného nad Vltavou až po Zbraslav, na cestě ze Slap stojí kolona od Měchenic. Za takových podmínek se nyní dostávají lidé k dolní části Slapského jezera.

Těžce se mýlil ten, kdo věřil, že sanace skal podél silnice hrůzy II/102 skončí do začátku letní prázdninové sezóny. Mýlil se dokonce i ten, kdo věřil, že práce skončí přes léto do konce prázdninové sezóny. Na náš dotaz nám dnes příslušný pracovník Krajského úřadu středočeského kraje sdělil, že sanace skal potrvá až do konce letošního roku. "Až skončí práce u Vraného, nastane další etapa a po ní zase další," vysvětlil pro Slapyreport. Bude to trvat do konce roku, řekl.

Strašidelná silnice 102 tedy bude až do konce roku na některých místech na trase Strnady - Štěchovice opakovaně zužována do jednoho pruhu a průjezd řízen semaforem jako je tomu nyní. Na těchto místech se především o víkendech tvoří několikakilometrové kolony stojících nebo pomalu popojíždějících aut. Stejný jev je pak přímo ve Štěchovicích, kvůli rekonstrukci kanalizace. Také tam je zúžená silnice a semafor. Rekonstrukce ve Štěchovicích potrvá do konce září. 

Jak se bude po hororové silnici 102 stěhovat sanace skal, lze vyvodit z původního zadávacího řízení na tyto práce v dílčí hodnotě 140 milionů korun, která byla původně rozvržena takto:

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 101 Strnady

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 102 - U Přehrady I

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 103 - U Přehrady II

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 104 - Vrané nad Vltavou

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 105 – Měchenice

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 106 - Žižkův Vrch

Komplexní sanace skal II/102 Stavba 107 - Štechovice

Irena Válová

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer