Jste zde

Neuvalujte tíhu vášně na druhé

Kevin chytil splín a melancholii. Je to zatím nejsilnější příběh letošního Vendée Globe.

Kevin Escoffier dnes ráno vystoupil na francouzském ostrově Réunion z vojenské lodi francouzského námořnictva. Po čtyřech dnech plavby Indickým oceánem od chvíle, kdy se rozloučil s Králem Jeanem, jak je ve Francii přezdíván Jean le Cam, jehož loď se pak vzdalovala na oceánu a mířila na východ do nadcházející bouře. 

Kevin mnohokrát poté, co ho Jean le Cam zachránil v obleku pro přežití a v life raftu z hladiny oceánu 830 mil od Kapského města, poté, co se Kevinova loď rozlomila ve dví, vzplála a potopila se, poté, co ho Jean našel, ale ve tmě ztratil a po pěti hodinách zase našel poté, co je celý příběh považován za zázrak, poté, co se plavil pět dní v sólo závodě Vendeé Globe jednotlivců jako host na palubě Jeanovy lodě - tedy Kevin mnohokrát řekl, že ničeho z toho nelituje.

Dnes ráno, když vystoupil z námořní lodě NIVOSE, se přiznal, že je rozvrácený. Nemůže si zvyknout na pevninu. Chce zpátky na oceán.  (To se děje všem námořníkům, kteří stráví dlouhý čas na moři a na oceánu, prostě už nemohou žít na pevnině, někteří). Nemůže se smířit s tím, že musel vzdát závod, že příběh pro něho končí. Je mu líto, že ztratil loď. Je vděčný, že mohl trávit čas se Jeanem, je to nezapomenutelná zkušenost.

Prostě Kevin má chandru, chytil oceánskou melancholii a přišel na něho splín.

A lituje. Lituje svoji rodinu. Pro ně ta situace byla o mnoho složitější než pro mě, mám ten pocit, nechal se slyšet dnes Kevin a chce se s rodinou co nejdříve setkat. 

A v závěru říká: Žijeme svojí vášní a uvalujeme ji na ty, kteří nás milují. Existují určité události, kterým bychom se rádi vyhnuli!

Podle mého názoru se vášeň jen málokdy snese s milovanými bytostmi. V případě vášně stojí každý před volbou. Jednoho se musí vzdát. Proto ti největší umělci, vědci, spisovatelé a další, zůstali nakonec sami. Tolik k té melancholii oceánské.

Na fotce je Kevin s kapitánem francouzského národního námořnictva, který ho dovezl na Reunion. Kevin má na sobě námořnický oděv, neb nemá žádné oblečení, kromě obleku pro přežití. 

"Jak přišel, tak odešel," komentoval jeho skok do vln Indického oceánu Jean, když ho předával na člun námořnictva.
Irena Válová, 10. prosince 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer