Jste zde

Na Slapech začalo neodvratně jaro

Rozkvetlé třešně na březích kolem jezera šíří vůni v jarním povětří. Vůně odkvétajících mirabelek se mísí s mandloněmi na zahradách. Díky slunečným a teplým dnům o mnoho dříve, než jiné roky, se objevují bytosti, které celou zimu spaly. Tam, co na břehu Slapského jezera každý rok kvetou bílé a modré fialky, je znovu vidíme. Na slunečné stráni, co v létě voní mateřídouška, už jsou vidět první zelené lístky.


Na kmenu lípy, kde každý rok touhle dobou kutá datel, už se opět objevila prohlubeň. Na vodě jsou kola od prvních ryb a na jezeře jezdí první lodě. Tak jako každý rok obeplouvají posádky zálivy, aby zjistily, co je nového, co se změnilo, co zůstalo při starém. Na remízcích v loukách odkvétají žluté petrklíče a divoké višně jsou plné včel. Jako každý rok si vše znovu v údivu prohlížíme. Jako každý rok jsme znovu překvapěni, přestože jsme to už mnohokrát prožili. Jako každý rok bude jaro u jezera krátké, radost a naděje, kterou přináší skončí, ale my si to budeme dlouho pamatovat.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer