Jste zde

Na Slapech se v dešti líhli pulci

Na náš včerejší článek o Slapském jezeru v dešti jsme obdrželi výzvu významného slapského jachtaře Zdeňka Lucie Malého, abychom si svá tajemství nenechávali pro sebe a urychleně se o ně podělili s ostatními. Včera jsem totiž napsali, že Slapské jezero v dešti bylo prázdné, ztichlé a nedělo se tam zdánlivě vůbec nic. Ve skutečnosti se tam ovšem odehrávalo spousta příběhů, které jsme viděli a slyšeli. Na výzvu Zdeňka Lucie Malého reagujeme a publikujeme fotografii, kterou jsme získali včera právě na Slapském jezeře. Podařilo se nám vyfotografovat, jak se ve včerejším dešti líhnou pulci. Fotografii lze kliknutím zvětšit.


Ti, kdo nás sledují pravidelně, si pamatují, že loni jsme dokonce natočili krátké video se žábami s komentářem, že se nám narodí pulečci. Letos jsme žáby nestlihli, ale ulovili jsme první okamžiky líhnoucích se pulečků na naší fotografii. Ostatní tajnosti, které jsme včera avízovali, samozřejmě postupně odhalíme včetně odpouštění přehrady a dalších záhad.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer