Jste zde

Na Mys Horn pluje muž bez ruky.

Každý den píše nový příběh. Dnešek je zběsilost v srdci, nezlomnost, šok a sen.

O námořníkovi Damienu Seguinovi (41 let) jsme úplnou náhodou psali včera. Některé lodě právě "dělají" přes 400 námořních mil za 24 hodin jako například Damien Seguin na 4. místě. Ten na plachetnici IMOCA 60 ujel 417 mil za den, což je 773 kilometrů, napsali jsme včera poté, co se v Pacifiku zvedl vítr o síle 30 - 40 uzlů.

Dnes je Damien Seguin za dalších 24 hodin v závodě sólo jachtařů kolem světa bez pomoci Vendée Globe už třetí. Jeho cílem je objet Mys Horn v první pětici, řekl pro zpravodajství VG dnes.  Proto ta zběsilá rychlost.

Damien Seguin nemá levou ruku. Prostě tento skipper je bez jedné ruky.  "Narodil jsem se bez levé ruky, dveře byly pro mě zavřené jednoduše proto, že jsem chtěl být jako ostatní," stojí v Damienově životopisu.

Seguin je dvojnásobný zlatý medajlista z paraolympiády a pětinásobný mistr světa v okruhovém jachtingu. Nikdy si nepřipustil, že by ho jeho postižení mělo zastavit nebo mu dokonce znemožnit cíle, píše se v jeho životopisu. 

Od dvanácti let ho zajímala meteorologie. Chtěl se ale přiblížit velikánům oceánského jachtingu, na které bylo ve Francii pohlíženo jako na rockové hvězdy.  V roce 2005, poté, co organizátoři Solitaire du Figaro odmítli potvrdit jeho registraci z důvodu jeho zdravotního postižení, založil vlastní sdružení. 

Je to první postižený kapitán, který se kdy zúčastnil nejobtížnějšího závodu plachetnic Vendée Globe. Učil se u samotného Krále Jeana.

"Tady jsem a sním o tom, že budu mezi prvními pěti na Mysu Hron. To by bylo bláznivé...Ale to je to, oč se pokusím," vzkázal dnes Seguin. Na Horn mu zbývá týden zběsilé jízdy a modely jsou nejisté. 

"Je přesný, precizně modeluje trasu, obraty, které činil dolů k zakázané antarktické zóně ho vynesly k Thomasu Ruyantovi a skoro devět mil před Linkedout. Přímou čárou je teď méně než 40 mil za Charlie Dalinem," píše o situaci dnes Vendée Globe.

A teď jsem vymazala dva odstavce, které jsem napsala o obsahu dnešního vysílání Vendée Globe. Slavná jachtařka tam totiž žádala genderovou vyváženost a rovné šance. Ne, nestojí mi to za to. Opravdu ne. 

Některé ženy tzv. západu jsou pro mě velkým zklamáním.

Na rozdíl od jednorukého chlapa se zběsilostí v srdci a šokující nezlomností, co s vypětím všech sil právě žije svůj cíl.  

Na fotce je Damien Seguin v Tichém oceánu o Vánocích.

Irena Válová, 29. prosince 2020

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer