Jste zde

Mystické čarodějnice, mystické máje, jarní noc.Dnes jsou čarodějnice a zítra máj. Jarní noci definitivně přicházejí. Mystické a plné příslibů, nových dějů a začátků. Začínají nové příběhy a nová dramata. Mnohá se skrývají pod povrchem jarní noci tak, jak ji vytvořil mystik Josef Váchal. Už je to tady.

Pátek jako malá sobota, toť důmyslný vynález státní správy. Podle této logiky platí, že dnešní čtvrtek je vlastně malý pátek. A navíc je 30. duben, a proto strašidelné čarodějnice. Na mnoha místech podél Vltavy opět vzplanou ohně. Nejhezčí pozvánku mají v Davli. Po čarodějnicích nastane stavění máje.

Obě tradice mají svoji historii, v minulosti měly velký význam a jakkoli tento v současnosti pominul, stále je v nich cosi tajemného, čarovného, plného očekávání na začátku jara. O májích, historii a důvodech jejich stavění po Evropě více zde. O satanském svátku, Valpružině noci neb Filipojakubské zase zde. Píše se tam, že jde o "zvláštní svátek". Takovými mystickými a mýtickými tyto dny zůstanou, dokud bude trvat jako, léto, podzim a zima, dokud bude existovat mládí a stáří a zrození a smrt.

 

 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer