Jste zde

Mimořádná událost. Ještě je čas vyrazit do Davle.

Dnes se na Vltavě v Davli konají rychlostní závody sportovních motorových lodí. Dobrá příležitost podívat se, setkat se s lidmi, prostě vypadnout a přijít na normální myšlenky. Pořadatelem a propagátorem jsou je Davle Marina a Český svaz vodního motorismu.

Rychlostní závody sportovních lodí se nazývají "Davelská jitrnice", rychlíky mají trať od Starého Davelského mostu 1 km po proudu, tedy od Davelského mostu směrem k Vranému. V době rozjížděk bude uzavřená plavba celkem čtyřikrát v úseku říční kilometry 78 – 77, jak vyplývá z opatření obecné povahy Státní plavební správy.

Státní plavební správa tímto opatřením obecné povahy, vydaným pod čj. 1511/PH/15 (dále jen opatření obecné povahy), z důvodu mimořádné události, v zájmu zajištění bezpečnosti a plynulosti provozu na vodní cestě, zastavuje plavební provoz na vodní cestě Vltava, v úseku ř. km 77,00 až ř. km 78,00, dne 02.05.2015, v době od 08:00 hodin do 16:00 hodin

Průběžná plavba je zastavena na vodní cestě Vltava, ř. km 77,00–78,00, dne 2. května 2015 v době od 08:00 hodin do 16:00 hodin, a to 4 krát, vždy na dobu maximálně 20 minut.

Mezi jednotlivými zastaveními plavby bude zajištěna dostatečně dlouhá doba pro proplutí ostatních plavidel proplouvajících úsekem zastavené plavby, píše SPS v opatření. Což může být zajímavé v případě, že z Prahy vyjedou další lodě a osobní lodě s výletníky, neboť plavba byla včera slavnostně zahájena.

-ire-

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer