Jste zde

Lidi na Slapském jezeře chytal amok: skútry, paka, policie. Normální lidé musí Slapy opustit.

Opravdový amok chytal některé osoby o tomto víkendu na Slapském jezeře. Viděli jsme exhibicionistu -  skútraře, který se na vodě točil dokola jako když si pes honí ocas. Viděli jsme potetovaného zbohatlíka, jak přistává ve skluzu se svojí motorovou lodí jak panelák téměř až na pláži. Viděli jsme paka, jak leží uprostřed jezera ve šlapadlech a jiných vercích a nevnímají svět kolem sebe, protože si hrají s mobilem. To všechno jsou účastníci vodního provozu. Kdyby na Slapech byla vodní policie, když tam není zdravý rozum, vydělala by na rok svého provozu. Slapyreport se obává, že se vrací duch normalizačního komunizmu říznutého fašizmem, kterých heslo bylo: vše pro rekreanty. O tvorech - rekreantech jsme již informovali.

V zátoce se v horkém odpoledni na hladině válelo osmnáct kaprů, vzduch byl před bouřkou těžký, teplota stoupala k sedmatřiceti, v lodi bylo nesnesitelných čtyřicet a my jsme se konečně odvážili vyplout na jezero. Hladina jezera se ani nehla, nehnul se ani lísteček, větru bylo ještě méně, než za úplného bezvětří. Podmínky pro jachtaře byly mimořádně nepříznivé. Ve skluzu jel každý zbohatlík, který právě netelefonoval. Do toho se na nás z kterékoli strany a kdykoli vyřítily skútry.

Pozdravili jsme se s dvěma starými zbrojnoši, kteří teprve o tomto víkendu připluli na Slapy a na motor bez zvednutých stěžňů mířili dál nahoru. Divili jsme se, že na jejich plavbě ještě nekleplo: takový bordel jako na Slapech není ani na Matějské pouti. Zrušení zákazu plavby se spalovacími motory v ČR, který na Slapech ani nebyl (ten zákaz), a soustavná propaganda zrušení zákazu učinily své. Ani déšť, který přišel s bouřkou, skútraře od obtěžování ostatních neodradil.

Fakt, že lze na Slapech plout s lodí na motor, neznamená, že tak lze činit neomezenou rychlostí kdekoli. Nová vyhláška 46/2015 jasně říká, že na povrchových vodách ve vzdálenosti 25 metrů od břehu, přehrady, jezu, hráze nebo jiné stavby potřebné pro nakládání s povrchovými vodami nebo od vyznačeného prostoru pro koupání je možno využívat plavidla se spalovacími motorem, pouze pluje-li ve výtlačném režimu.

Vyhláška 67/2015 pak upřesňuje podmínky na přehrádách takto: Na vodních nádržích a ostatních rozlehlých vodních cestách do vzdálenosti 50 metrů od břehu nebo od vyznačených prostor pro koupání je povolena nejvyšší rychlost plavby 10km/h.

Přestože jízdu na vodním skútru to ve skutečnosti vylučuje v místech, která jsou veřejnými koupališti, psychopat se skútrem si naopak vybral koupaliště jako svoji základnu. Mezi koupajícími se hlavami startoval a zase mezi nimi přistával. Mezitím se před Novou Rabyní točil se skútrem stále dokola a jezdil v kruzích jako když se pes hodní za ocasem. Slapyreport to chápe: psychopatický exhibionista bude jen stěží řádit na místě, které je mu určeno, - ale nejsou tam lidé. Správně používá vodní skútr osoba na naší titulní fotografii. 

Druhou kategorií choromyslných na Slapské přehradě pak byli mladí muži, kteří leželi uprostřed jezera ve šlapadlech, svět kolem sebe vůbec nevnímali a hráli si soustředěně a zaujatě s mobilními telefony. Obě kategorie jsou podle zákona účastníky vodního provozu - tím je ostatně i plavec. Jako účastníci vodního provozu mají povinnosti, o kterých zjevně nevědí, - to je lepší varianta - nebo na ně rovnou serou. Riskují sice 5000 Kč pokutu od policie na místě, ale to by na Slapském jezeře nějaká policie musela být. A policie byla tou dobou úplně jinde, jak jsme se brzy přesvědčili.

Pro normální lidi a pro jachtaře s plachetnicemi za těchto okolností na Slapském jezeře už není místo. A pak jsme kromě připlouvajících starých zbrojnošů viděli odplouvající, kteří se právě nechávali traktorovat přes přehradu. Slapské jezero o tropickém víkendu bylo pro jachtaře místem nezajímavým, ba přímo hrůzným, kterému je nejlepší se zdaleka vyhnout.

Ti, kdo se rozhodli uprchnout z místa, které začíná znovu páchnout normalizačním komunizmem říznutým navíc fašizmem, čekalo překvapení: na křižovatce silnic ze Ždáně a ze Skalice uprostřed pole řídili provoz policisté rovnou ve dvou vozech. Zjevně proto, aby se soudruzi rekreanti jedoucí ze řádění na Slapech po cestě nepoflákali a nerozflákali. Už i stát ví, že si svým poručnictvím za 25 let vychoval namísto občanů obyčejnou lůzu, se kterou musí policajt trávit i víkend na vodě, na silnici i ve vzduchu.

Irena Válová

 

 

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer