Jste zde

Kvalita vody ve Slapském jezeře je excelentní, je ale studená.

Nová Rabyně, Ždáň, Měřín, Stará Živohošť, Nová Živohošť, Županovice. Tam všude je excelentní voda ke koupání. Vyplývá to z měření Krajské středočeské hygienické stanice. My dodáváme, že voda ve Slapském jezeře je stále na pocit studená, i když podle měření teploty by měla mít až dvacet stupňů. Voda jako kafe není.

Jmenovaná místa pokrývají plochu Slapského jezera od přehrady až nahoru k Županovicím v blízkosti Kamýku a nachází se na pravém i levém břehu Vltavy. Krajská středočeská hygienická stanice zde měří kvalitu vody od 18. května 2015. Poslední měření se uskutečnilo 1. června a výsledek je opakovaně tentýž: voda ve Slapském jezeře je excelentní.

Přestože je za námi série teplých dní včetně tropické noci, voda je na pocit stále studená. A to přesto, že výsledky měření na webu obce Slapy nad Vltavou ukazují, že teplota deset centimetrů pod hladinou stoupá ke dvaceti stupňům a voda má tendenci se stále oteplovat. Je to způsobeno tím, že Povodí Vltavy stále hýbe s hladinou a Slapskou přehradu soustavně upouští a zase napouští. Místa, která známe jako ta se stojící vodou teplou "jako kafe", se tak nestačí ohřát, neboť voda jimi i v zálivech stále protéká.

-ire-

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer