Jste zde

Koronavirus: Motorkáři, nejezděte ke slapské pumpě! Je tam zákaz shromažďování.

Nápisy se zákazem shromažďování je polepena pumpa před obcí Slapy na konci štěchovického/slapského kopce. Plakátky s vytištěným nápisem zákaz vstupu je oblepena otevřená pergola na louce za pumpou. Zákazy jsou pověšené na trámech - stojnách pergoly. Zákazy vstupu  jsou samozřejmě u vchodu do zahrádky rychlého občerstvení/restaurace u pumpy, neboť vláda zakázala provozovat restaurace. Před pumpou je pak u pravé krajnice na úrovni "vysavače" umístěna značka zákaz zastavení. Zákaz zastavení se týká i parkoviště. Všude visí upozornění, že vláda nařídila zákaz shromažďování. Místo zná každý motorkář.

Je zjevné, že záměrem je vyloučit, aby toto kultovní místo pro výletníky a zejména motorkáře a majitele Hummerů, kdokoli navštívil a zdržel se zde. Uvnitř pak prodávají kromě kávy s sebou rovněž s sebou desinfekci. Žijeme totiž ve válce, jak opakovaně oznamuje předseda vlády a další vrcholní činitelé českého státu. Je proto nutné  předem zamezit, aby se motorkáři, jejichž je slapská pumpa oblíbenou zastávkou a místem setkání, shromáždili ve více, než dvou osobách. A to je při dvou plně obsazených dvojmístných strojích problém. Takže ve válce každý sám a nezastavovat.

Takto vypdala před čtyřmi lety pozvánka na sraz na Slapy od motorkari.cz.

Irena Válová

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer