Jste zde

Konečně zpráva: Našli jsme lišky. Do týdne je to tady!

V okolí Slapského jezera podle všech náznaků do týdne začnou růst houby. Jaká je situace,  jsme viděli na vlastní oči, když jsme našli maličké hlavičky lišek, jak vykukují ze země, z mechu, z listí. Větší lišky nakonec vydaly na lišky na smetaně. Nedojde-li k průdké změně počasí a uklidní-li se vítr, je to tady.

Už celé dny nad Slapským jezerem přechází jeden déšť za druhým a lesy kolem jezera jsou provlhlé, jak jsme se přesvědčili. Teplota nepadá výrazně pod deset stupnňů, a tak jediné, co brání růstu hub je vítr. Nejdete-li ovšem v lese správné místo, které je v zákrytu, chráněno před větry a výkyvy teplot, už nyní na takovém místě lze houby najít.

My jsme taková místa našli dvě. Pod kopcem v hromadách listí, které se přes zimu nerozpadlo, se krčily desítky maličkých hlaviček lišek. Ty největší už statečně z listí vykukovaly a bylo jich nakonec dost na lišky na smetaně. Pravdu měl tedy přispěvatel houbařského severu, který už minulý týden zahlásil: Slapy - lišky, masák pár holubinek. Je to přesně tak.

Jestliže se vítr uklídní a nedojde k přílišnému oteplení a příznivé podmínky budou pokračovat, do týdne je to tady. 

-ire-

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer