Jste zde

Kdy bude letos hranatý vítr a slapská facka

Setkáním nad pravidly v Praze začal letošní seriál jachetních fun regat na Slapském jezeře Slapský pohár 2013. Poselství pro závodníky: jachting je jediný sport, ve kterém je závodník sám sobě rozhodčím. Rozhodujme správně. Vzkaz pro diváky: přijeďte se podívat. Pohár jezdí 150 lodí a nikde jinde nic takového neuvidíte!

Půvab závodů na Slapském jezeře tkví v tom, že společně startují mistři Evropy jakožto i nadšení amatéři. Adrenalin vždy zvedá fakt, že větru je a) příliš b)je bezvětří. Uvidět, jak třeba 50 lodí stojí hodinu na místě, je typická slapská atrakce. Když v tom přijde letní bouřka s bouřkovým větrem, neví mnozí, kam dřív skočit. K tomu se připočátává obtížný slapský terén s měnícími se větry, které mnohdy vanou z neočekávaných směrů, odrážejí se od skal, aby vytvořily slavný slapský "hranatý vítr" a v nárazu pak "slapskou facku". Ne náhodou se říká, že "kdo to umí na Slapech, ten to umí všude". Každý závod je proto vždy nejobtížnější a nejdramatičtějí, aby ten následující byl ještě složitější a akčnější.

Slapský pohár se letos sestává ze čtrnácti závodů. Startují z různých míst po jezeře od Rovínku dole nad přehradou přes Měřín a Živohošť až po Kobylníky a Cholín. Celého seriálu se účastní na 150 lodí. Na snímku jsou lodě na startu slavného závodu Trucregata, který startuje před Modrou loděnicí na Ždáni.

První letošní závod pod názvem První vítr se pojede 11. května a  odstartuje na Nové Živohošti od kotviště s restaurací na pontonech U Kozla.

Rozpis termínů Slapského poháru 2013 je tedy současně seznamem dní slapských facek, hranatého větru nebo úplného bězvětří.

 

 

 

 

 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer