Jste zde

Jsem v trychtýři!

Dvakrát nebo třikrát to se mnou hodilo tak, že autopilot ztratil orientaci. Už jsem se několikrát ponořil přídí. Jsem v srdci toho a musím zpomalit. Moře začíná být drsné. Jsem 180 mil od Mysu Horn. Jsem v trychtýři. S proudy kolem Hornu je to na severu skutečný kotel. Jsem nucen jet dál od Hornu, protože moře je tam nahoře nezvládnutelné.

Odpovědět otázky vedení závodu sólo jachtařů kolem světa Vendée Globe do Le Sables d´Olonne stihl ještě dnes ráno Yannick Bestaven. Bestaven uprostřed vichřice, v dešti a na masách proudů, které se probudily, dnes propluje jako první tunelem Drakeovy úžiny. Stane se to dnes po třetí hodině odpoledne.

Vedoucí závodník pelotonu lodí zrefoval na tři refy a nasadil J3, řekl. J3 je nejmenší přední plachta používaná jako bouřková kosatka, dodáváme. Pak podal hlášení. 

A natočil video, které je v komentech.

Vedení závodu ve Francii zajímalo totéž, co nás tady: Proč jede do pekla, které na Hornu přes deset let nebylo, tak strašně rychle? Bestaven až do teď udržoval rychlost 20 uzlů.

"V poslední době jsem jel stále velmi rychle, protože si myslím, že čím jsi rychlejší, tím méně času v bitvě strávíš... Chtěl jsem zůstat před frontou a nechat se chytit bouří jen na pár hodin...Cílem je překročit frontu co nejrychleji, to znamená v 90 stupních," řekl dnes Bestaven. 

Jsem zklamaný, protože na  mé první cestě kolem mysu Horn neuvidím, dodal ještě Bestaven, který se drží daleko od mysu, aby ho vichřice a proudy v tunelu nesmetly a nerozmetaly.

Právě teď na Hornu prší, je tam 6 stupňů  a Bestaven se před každým manévrem obléká nutných vrstev a do neoprénu. 

Druhý za Bestavenem Charlie Dalin projede tunelem do Atlantického oceánu za deset dvanáct hodin, říká analýza Vendée Globe. 

Ani on neuvidí ikonickou siluetu skaliska Mysu Horn, protože i on se bude držet ve středu Drakeovy úžiny, ne u pobřeží, kde vítr dosáhne rychlostí 40 uzlů, komentuje situaci VG.
Irena Válová, 2. ledna 2021

 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer