Jste zde

Jachtaři a romantici: v sobotu závod 24 hodin dnem i nocí Slapským jezerem

Mimořádný závod, Slapská 24hodinovka - O pohár vodních elektráren startuje zítra v 11,00 hodin nad Slapskou přehradou "u kapličky". Závod je mimořádný, protože je nejdelší, nejobtížnější a také nejkrásnější ze všch jachetních závodů na Slapském jezeře - jak rok co rok informuje yachtmen.cz. Závodu se pravidelně účastní mimořádné lodě a mimořádné posádky. Až v noci ze soboty na neděli uvidíte po hladině Slapského jezera kroužit světélka, jsou to oni, jachtaři a romantici.


Závod startuje v sobotu 3. srpna v 11,00 hodin a končí v neděli 4. srpna v 11,00 hodin  opět u kapličky nebo kdekoli na trase závodu, kde se závodník v době časového znamení dle Českého rozhlasu nachází. Jde totiž o počet uplutých kilometrů na trase kaplička - Cholínský most, viz vypsání závodu pro zájemce.  Lodě vyplují za každého počasí, za bezvětří nebo za bouřky. V tomto závodě nikdo neví, jaký vítr přinese nebo naopak odnese noc nebo jak se místní počasí může změnit druhý den. Dobrá loď, obratnost, taktika a vytrvalost jsou předpoklady účasti v závodu dnem i nocí Slapským jezerem, a proto se závodu vždy bez výjimky zúčastňují mimořádné lodě a mimořádné posádky.


Protože posádky musí v závodě samozřejmě održovat Řád plavební bezpečnosti, budou lodě v noci osvětlené. Až tedy uvidíte v noce ze soboty 3. sprna na neděli 4. srpna kroužit po hladině Slapského jezera světýlka, jsou to oni, jachtaři a romantici. Diváci mohou jachty vidět odkudkoli na trase kaplička - Cholínský most. Lodě postupně minou Skalici, Ždáň, Měřín, Živohošť, Kobylníky, Častoboř, Oboz až k mostu na Cholíně a zpět.


Hezká podívaná na regatu postupující vpřed je ze Živohošťského mostu, odkud je naše titulní fotografie. Je na ní vítězná loď jednoho z předešlých ročníků Marbo, jak v podvečer míjí most. Druhá fotografie je ze startu, který se uskutečnil za podobného počasí jako je to nynější a téměř v bezvětgří. Rekord v počtu uplutých kilometrů drží už několik let loď Celsio (98km za 24 hodin).


 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer