Jste zde

Horor v Hradištku: Muži se propadli pod led, jeden je po smrti. Hrůzná událost nemohla být dílem nešťastné náhody.

K hrůzné smrti utopením pod prolomeným ledem došlo v noci z pátku na sobotu v Hradištku u Štěchovic. Dva muži vstoupili na zamrzlý Pivovarský rybník a led se pod nimi propadl. Devětadvacetiletý muž, který strávil půl hodiny v ledové vodě, je po smrti.

V Hradištku u Štěchovic se v noci na dnešek utopil muž, když se propadl pod led.Ve vodě skončil ještě jeden muž, toho se podařilo z vody dostat živého. Tisku to potvrdila mluvčí středočeské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Záchranáři k mužům vyjížděli dnes před 1:00. Třetí muž se podle policejní mluvčí Michaely Richterové pokusil potopeným pomoci, ale podařilo se mu vytáhnout jen jednoho, narozeného v roce 1991. Podle dalších zpráv k hrůzné události vyjeli hasiči ze Štěchovic i z Davle.

Nádrž je celá obehnaná zábradlím
Jak Slapyreport zjistil z fotografií z obce i z místa hrůzné události, nemohla se stát ani náhodou, například že by muži do rybníka spadli, ani z nedbalosti, že by si tudy chtěli zkrátit cestu. Není totiž kam.

Jak vyplývá z fotografií z místa, které zveřejnil iDnes, hororová událost se udála na zamrzlém Pivovarském rybníku, který je přímo v obci Hradišťko. Jak Slapyreport zjistil z povodňového plánu obce, rybník slouží mimo jiné jako nádrž. Na našem úvodním snímku z povodňového plánu obce je celý rybník obehnán zábradlím.

Podle snímku na iDnesu došlo k prolomení ledu muži v místě mezi zdí a zábradlím, kudy vede cesta. Dotyční tedy museli z neznámého důvodu z cesty sejít a záměrně na tenký led vstoupit. Poté se s nimi led propadl.

"První muž byl při příjezdu posádek již z vody venku, zraněn nebyl, ale byl podchlazený a jevil známky požití alkoholu," uvedla Effenbergerová. Po ošetření a zajištění tepla pomocí izotermické folie ho záchranáři přepravili do motolské nemocnice.

Druhého muže, ročník 1987, se podařilo z vody dostat přibližně po půl hodině. "Záchranáři v čele se zasahujícím lékařem okamžitě začali s oživovacími pokusy, které i přes jejich maximální úsilí nebyly úspěšné," doplnila mluvčí. Zachráněného muže i jeho zachránce čeká policejní výslech. "Policisté událost dál prošetřují," řekla policejní mluvčí Richterová.

 

(ire)

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer