Jste zde

Hlasujeme pro sv. Jana s andělem ve Slapském jezeře


Až nad Slapskou přehradou, tam, co se na jezero vozí lodě, uvidíte potapěče, vězte, že míří 40 metrů pod vodu, k Setkání sv. Jana s andělem.  Kliknete-li na webu iDnes na tlačítko "kraje", otevře se anketa, ve které můžete dát právě této soše instalované pod hladinou Slapské přehrady hlas. Hlasovat je možné do čtvrtka 28. března do 12,00 hodin.

Až nad Slapskou přehradou, tam, co se na jezero vozí lodě, uvidíte potapěče, vězte, že míří k Setkání sv. Jana s andělem. K soše, kterou 40 metrů pod hladinu, do někdejších Svatojanských proudů umístil v květnu 2012 tým potapěčů. Profesionálové z Willyteamu sochu na podstavci uložili na milimetr přesně a pod vodou zabetonovali. Věří, že tam vydrží 300 let. Mezitím se mimořádné dílo na mimořádném místě stává kultovním.Jde o výjimečné a krásné dílo sochaře Petra Váni. On sám nám potvrdil, že má k soše mimořádný vztah. "Tuto sochu jsem prožil velmi niterně. Vžil jsem se do příběhu člověka odcházejícího z tohoto hmotného světa, který v té vteřině není sám, z druhé nehmotné strany břehu vizí a snů mu vychází naproti potvrzení smyslu všeho, v co věřil, za co dal vše, co měl. Potkává anděla s tváří ženy," říká.


Technický důmysl i hluboký obsah vize sv. Jana Nepomuckého pod vodou v poslední vteříně života ocenili tento týden čtenáři portálu iDnes. Právě toto dílo zvítězilo v krajském kole soutěže o mimořádnou sochu a postoupilo do celostátního kola. Kliknete-li na webu iDnes na tlačítko "kraje", otevře se anketa, ve které můžete dát soše instalované pod hladinou Slapské přehrady hlas. Hlasovat je možné do čtvrtka 28. března do 12,00 hodin.


zdroj foto:FB 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Kde se kouří a nekouří

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer