Jste zde

Co nového na Slapech? Třeba pizza.

Co je nového na Slapech? Pořád něco. Například ve Štěchovicích na autobusovém nádraží je pizzerie. Otevřeno má sedm dní v týdnu.


Provozovatel pizzu označuje jako "domácí", nabízí ji ve všední den od 07,00 do 17,00 a v sobotu a v neděli od 09,00 do 18,00 hodin. My jsme měli smůlu, protože v neděli 7. dubna 2013 bylo mimořádně pro nemoc zavřeno. Z vysvětlení jsme vyvodili, že jde asi o podnik jednoho muže. Přesto se tam jistě znovu zastavíme a "domácí pizzu" ochutnáme, zvláště když čtvrtka stojí 29 Kč.


Další novinkou je skutečnost, že Slapské jezero má plný stav vody, hladina vystoupala až k travnatým břehům. Takže komu se potápěla loď a nic neudělal, už nic neudělá, voda loď zatopila a dotyčný majitel přispěl k rozšíření místní záliby některých v romantickém pohazování vraků po zátokách.


A do třetice, po šafránu zahradním na skalkách chatařů, po plošticích v trávě a zajících na polích vylezli také - první trampové. Vedli jsme debatu z Josefem Zochem z Rádia Orlík, což je naše zpřátelené okolí, a Josef zalitoval, že trampové už neexistují. My jsme je ovšem v neděli viděli, v maskáčích, s kovbojskými klobouky na hlavách a s tornami čekali na autobus v Měchenicích.

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer