Jste zde

Chataři a chalupáři: Střechy, energie, řemeslo do zítřka v Letňanech

Až do zítřka do soboty 25. ledna 2014 do 17,00 hodin potrvá na Výstavišti Letňany v Praze veletrh Sřechy Praha, Solar Praha a Řemeslo Praha. Dobrá příležitost pro všechny slapské chataře a chalupáře, jejichž chaty pomalu dosluhují a je nutno uvažovat o rekonstrukci. Že je takových chat, chatek, domků po rodičích či ještě starších kolem Slapského jezera dost, vidíme každou sobotu u kontejnerů, které se občas mění v malé skládky celého desítky let starého vybavení. Mnozí lidé též mění svoje původně rekreační objekty na místa bydliště. Zateplují, mění způsob vytápění. Na výstavu se samozřejmě chystáme.


Podle webu výstavy je "největší zájem o bezplatná poradenská centra, kde návštěvníkům poskytují informace a odborné konzultace nezávislí odborníci z předních expertních, výzkumných, zkušebních a informačních institucí ze všech oblastí, které souvisí s výstavbou a úsporami energií," což dokládají fotografie na webu pořízené na jedné z přednášek. Na výstavu se chystáme, zajímáme se o střechy a okapové systémy, ale zprávy přineseme i z dalších oborů.


 


 

Rubrika: 

Mediastyl film

Slapský pohár 2017

Slapský pohár zůstává i v roce 2017 největším seriálem jachetních fun závodů v zemi. Pořadatelé letos přidali nové závody, a tak jich na Slapském jezeře plachetnice odjedou celkem dvanáct. Většina závodů bude startovat u hotelu Atlantida na Staré Živohošti, dva závody odstartují od Modré loděnice. Protože jachting na Slapském jezeře je kuriozitou sám o sobě, zcela jistě přinese Slapyreport z některého závodu reportáž. Proto zůstaaňte na příjmu!

Blok pro vaši reklamu

 

Převoz lodí přes přehradu

Pod Slapskou přehradouNovou plavební vyhláškou o proplavování komorami na vltavsko-labské vodní cestě vydala Státní plavební správa. Pro vodní motoráře i jachtaře na Slapském jezeře je převoz přes Slapskou přehradu zajišťován dle vyhlášky v pondělí, ve středu, v pátek, v sobotu a v neděli, vždy od 8,00 do 18,00 hodin. To platí od 1. května do 30. září. Jindy se na jezero s pomocí služeb slapské přehrady nelze dostat.

Reklama

<head>

<script type="text/javascript">

    google_ad_client = "ca-pub-3697412370517674";

    google_ad_slot = "6862131146";

    google_ad_width = 336;

    google_ad_height = 280;

</script>

<!-- www.slapyreport.cz -->

<script type="text/javascript"

src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">

</script><head>

Film Petra Stříbrného a Ireny Válové Borci z Barcelony byl natočen s hvězdami oceánského jachtingu. Je věnován mužům, co na plachetnicích obeplouvají svět.

Theme by Danetsoft and Danang Probo Sayekti inspired by Maksimer